فقط 30 کیلومتر برای راه اندازی باقی مانده است
تکمیل طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران یکی از برنامه های مهم ریلی استان اصفهان بوده که اعتبار 2 میلیارد و 600 میلیون دلار برای آن در نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۴۸۵۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰ 10 January 2018
به گزارش تابناک اصفهان معاون فنی و زیربنایی راه آهن از ساخت خطوط ریلی قطارهای پرسرعت در مسیر تهران - قم - اصفهان به عنوان مهمترین پروژه بزرگ راه آهن در شبکه ریلی کشور خبر داد.

به گفته این مسئول، در صورتی که گشایش اعتبارات مالی توسط شبکه بانکی به موقع انجام شود، قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان در دولت دوازدهم قابل بهره برداری است. 

تکمیل طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران یکی از برنامه های مهم ریلی استان اصفهان است که اعتبار 2 میلیارد و 600 میلیون دلار برای آن در نظر گرفته شده است.

این پروژه 422 کیلومتر خط ریلی دارد که حدود 300 کیلومتر آن در استان اصفهان است و از این 300 کیلومتر فقط احداث و آماده سازی 30 کیلومتر آن باقی مانده است. 

بر اساس این گزارش، هم اکنون طول خطوط ریلی کشور به بیش از 13 هزار کیلومتر رسیده و دولت در نظر دارد در پایان برنامه ششم توسعه طول شبکه ریلی کشور به 25 هزار کیلومتر افزایش یابد و امسال 919 کیلومتر خط آهن جدید به بهره برداری می رسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار