با هزینه ای افزون بر 800 میلیون تومان در اصفهان
معاون ایمنی،‌ فنی بهره برداری اداره کل راهداری وحمل‌ و ‌‌نقل جاده ای استان اصفهان از نصب سومین سامانه سامانه توزین در حین حرکت خودروهای باری (WIM) در استان اصفهان خبر داد.
کد خبر: ۴۸۵۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶ 11 January 2018
به گزارش تابناک اصفهان، حسن رحمانی ' محل دقیق نصب این سامانه را در فاصله یکهزار و پانصد متری پاسگاه پلیس راه سجزی در محور اصفهان - نایین اعلام کرد.

وی ادامه داد: این سامانه با هزینه ای افزون بر 800 میلیون تومان قادر است میزان وزن بار انواع خودروهای سبک و سنگین را بسنجد و از طریق آن می توان اضافه بار انواع خودروها را تشخیص داد.

به گفته معاون ایمنی،‌ فنی بهره برداری اداره کل راهداری وحمل‌ و ‌‌نقل جاده ای استان اصفهان 65 سامانه توزین در حین حرکت در کل کشور وجود دارد.

رحمانی خاطرنشان کرد: نصب و راه اندازی این سامانه با مشارکت بخش خصوصی در قالب یک قرار داد کلی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کل کشور انجام می شود.

بر اساس این گزارش، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان اعلام کرد: در 8 ماهه نخست امسال 31 میلیون و 344 هزار تن کالا در محورهای استان اصفهان حمل شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد افزایش داشت.

داریوش امانی اضافه کرد: از این آمار جا به جایی، سه هزار و هفت مورد با اضافه بار روبه رو بود که نسبت به سال قبل افزایش 12.62 درصدی را نشان می دهد.

وی گفت: برخورد با حاملان بارهای بدون بارنامه در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 300 درصد افزایش داشته است.

استان اصفهان از نظر میزان شرکت حمل و نقل بار، تعداد پایانه حمل بار و مسافر و آموزش کاربران حمل و نقل، رتبه اول کشور را دارد.

بیش از41 هزار دستگاه خودرو با 48 هزار راننده در ناوگان حمل و نقل بار استان اصفهان فعالیت می کند که نزدیک به 10 درصد از ناوگان حمل بار کشور را شامل می شود.

459 شرکت حمل و نقل بار، 6 پایانه حمل بار، 26 پایانه حمل مسافر، هشت مرکز مکانیزه معاینه فنی و 43 مجتمع بین راهی در سطح استان اصفهان فعالیت می کند.

استان اصفهان دارای 11 هزار و 500 کیلومتر راه است که بلحاظ موقعیت خاص آن در مرکز و بعنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست. 

استان اصفهان دارای 399 کیلومتر آزادراه، یکهزار و 659 کیلومتر بزرگراه 2 هزار و 791 کیلومتر راه همسنگ و 29 کیلومتر آزادراه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار