امام جمعه اصفهان :
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با اشاره به نا آرامی های اخیر گفت: کسی برای گرانی علیه اسلام وقرآن شعار نمی دهد.
کد خبر: ۴۸۵۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰ 13 January 2018
به گزارش تابناک اصفهان،  آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه اصفهان افزود: مقام معظم رهبری این فتنه را به مثلثی تشبیه کردند که دست غربی ها ، صهیونیسم و برخی کشورهای عربی در آن دخیل بود و نقشه را غربی ها کشیدند ، اسرائیلی ها و عربستانی ها پولش را تامین کردند.

وی گفت: در این 40 سال ببینید ایران چقدر پیشرفت کرده است و عربستان چقدر؛ آیا آنها چیزی از خودشان دارند یا کارخانه و اسلحه جدیدی تولید کردند تمام سلاح های عربستان آمریکایی است و هر جایی که آمریکا بگوید اصابت می کند ؛ آیا می خواهیم این گونه باشیم.

وی گفت: افرادی که در اغتشاش شرکت کردند بویی از اسلام نبرده اند برخی از این شعارها انسان را متاثر می کند.

امام جمعه اصفهان اظهار کرد: یک بچه مسلمان هیچ وقت نمی آید شعار دهد نه اسلام قرآن جانم فدای ایران اینها حتی جانشان را نیز فدا نمی کنند و دروغ می گویند.

آیت الله طباطایی نژاد گفت: خوشبختانه مردم با بصیرت از این ها جدا شدند و فهمیدند که مساله اینها اقتصاد و بیکاری نیست کسی برای گرانی علیه قرآن و اسلام شعار نمی دهد.

وی گفت: اینجاست که باید از نیروهای انتظامی و امنیتی تشکر کرد که بصیرت داشتند و با وجود اینکه زخمی شدند باز هم تحمل کردند.

وی افزود: در جریان ناآرامی ها آمریکا می‌خواست این موضوع را به سازمان ملل متحد انتقال دهد و آمریکایی همیشه که حرفشان در سازمان ملل متحد خوانده می شد این بار کسی توجهی نکرد.

امام جمعه اصفهان افزود: روسیه نیز خوب جواب آمریکا راداد و گفت اگر قرار باشد این گونه عمل کنیم باید وال استریت را نیز به سازمان ملل بیاوریم.

وی گفت: دشمنان نمی‌دانستند با این کارها نمی توانند به حکومت اسلامی و دینی ضربه بزنند اما خوشحالم که خوشحالی آنها به جایی نرسید.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار کرد: یکی از صفاتی که خداوند بسیار آن را مذمت کرده است غفلت است و شما ببینید چقدر مسئولان و بزرگان دنیا گمراه شدند در داخل کشور نیز برخی افراد ایرادات فراوانی از خودمان می گیرند.

وی گفت: چرا این افراد قبل و بعد از انقلاب را از نظر کارهای عمرانی مقایسه نمی کنند تنها همین اصفهان را بررسی کنید چقدر جاده و پل کمربندی و شهرکهای جدید احداث شد.

خطیب جمعه اصفهان اضافه کرد: همیشه نباید نیمه خالی لیوان را دید و این یک نوع غفلت است چون فکر نمی کنند جمعیت ایران یک و نیم برابر شده است و از این 50 میلیون نفری که بعد از انقلاب اضافه شدند شاید پنج میلیون نفر بیکار باشند.

امام جمعه اصفهان همچنین با اشاره به درگذشت عالم ربانی حجت الاسلام و المسلمین مهدی مظاهری اظهارکرد: این عالم ربانی بیش از 60 سال مردم را با عرفان الهی آشنا و به خدا نزدیک می‌کرد، انسان خیری که خدمتگزار به جامعه اسلامی و اسلام بود.

وی گفت: این شخصیت بزرگ علم و عملش مفید بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار