سخنگوی دولت گفت: سال آینده همه منابعی که تاکنون از افزایش قیمت حامل‌های انرژی تامین شده را یارانه خواهیم داد و تغییری در پرداخت یارانه ایجاد نمی‌شود.
کد خبر: ۴۸۶۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰ 13 February 2018
به گزارش تابناک : محمد باقر نوبخت در نشست خبری امروز خود گفت: بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و بر اساس همین گزارش ۹۴ هزار میلیارد دلار به تولیدات ناخالص آن اضافه شد و.بر اساس گزارش آی اس آی نوزدهمین کشور تولید کننده علم است. 
 
سخنگوی دولت اظهار داشت: با وجود تمامی مشکلات، بر اساس ضریب جینی وضعیت اقتصاد ما نسبت به کشورهای چین، آمریکا، ترکیه و روسیه بهتر است. هرچند مشکلاتی مانند ۳ میلیون بیکار و مشکلات اقتصادی وجود دارد. 
 
وی در پاسخ به سوالی در مورد کمبود درآمد دولت در پرداخت یارانه در بودجه ۹۷ توضیح داد: سال آینده با منابعی که تا هم اکنون افزایش قیمت انرژی حامل‌های صورت گرفته همه آن ها را یارانه خواهیم داد و چیزی برای بودجه جاری و عمرانی از آن برداشت نخواهیم کرد و سال آینده هم این روند فعلی ادامه خواهد داشت. 
 
نوبخت در ادامه به لزوم افزایش قیمت حامل های انرژی از سوی دولت طبق برنامه ششم اشاره کرد و افزود: بر همین اساس بود که ما پیشنهاد دادیم افزایش این قیمت ها برای ایجاد فرصت شغلی صرف شود که همچنین از دیگر بخش ها مانند سرمایه گذاری هم در این زمینه در نظر داشتیم که کمک بگیریم که نظر مجلس این است که به جای حامل های انرژی، ۳ هزار میلیارد تومان به ما کمک می کند تا در مورد اشتغال به کار بگیریم. 
 
وی راجع به اقدامات دولت برای شب عید عنوان کرد: بانک مرکزی برای در اختیار گذاشتن پول نقد برای مردم در شب عید و وزارت های صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی برای بازار شب عید همه تلاششان را می کنند تا عید خوبی داشته باشیم.
منبع : ایران اکونومیست 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار