نماینده اصفهان در مجلس:‌ مشکل اصلی عدم تخصیص حقابه است
حمیدرضا فولادگر با به حق دانستن اعتراض کشاورزانُ این اعتراض‌ها باید به موقع توسط مسئولان شنیده شود تا عده‌ای نتوانند از این اعتراضات درست سوء استفاده کنند.
کد خبر: ۴۸۷۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰ 11 March 2018
به گزارش تابناک اصفهان نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی اعتراض کشاورزان را بحق دانست و تصریح کرد: این اعتراض‌ها باید به موقع توسط مسئولان شنیده شود تا عده‌ای نتوانند از این اعتراضات درست سوء استفاده کنند.

حمیدرضا فولادگر با بیان اینکه همه کشاورزان اصفهانی برای دریافت آب حق دارند گفت: این در حالی است که در شرق اصفهان مردم شغلی به جز کشاورزی ندارند و بر این اساس بیشتر از بقیه خسارت دیده‌اند اما سهم تمام حق آبه داران و سهم‌آبه داران باید ادا شود.

فولادگر به تصویب پرداخت خسارت عدم کشت کشاورزان اصفهان اشاره و تاکید کرد: این خسارت قرار است تا روز چهارشنبه پرداخت شود اما نباید فراموش کنیم که مشکل اصلی کشاورزان عدم تخصیص حق آبه های قانونی آنهاست.

وی اضافه کرد: نمایندگان اصفهان فردا با رئیس مجلس جلسه دارند و در این نشست از وزیر نیرو نیز دعوت شده است و در حال هماهنگی برای حضور نمایندگان صنف‌های کشاورزان هستیم.

نماینده اصفهان همچنین در مجلس شورای اسلامی، افزود: در ادامه توافق نامه‌ای توسط پیمانکار برای فعال شدن پروژه امضاء و منع محیط زیستی مذکور نیز امضا شد و بر این اساس قرار است مسئولان شرکت پیمانکار تا آخر سال پروژه سد کوهرنگ را فعال کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اعتبارات لازم برای اجرای این طرح نیز تامین شده است، بیان داشت: این پروژه ۷۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی در سال جاری داشته داشت که با توجه به توافقات ایجاد شده برای استان حفظ شد و ۵۶ میلیارد تومان نیز توسط نمایندگان به بودجه‌ این طرح اضافه شد.

وی ادامه داد: همچنین روش‌های مشارکتی فولاد و بودجه سال آینده طرح سد کوهرنگ به ارزش ۷۴ میلیارد تومان به این اعتبارات اضافه خواهد شد.


فولادگر با اعلام این مطلب که شرکت پیمانکار قول داده است تا در صورت تداوم و تامین بودجه در سال آینده، تا سال ۹۹ سد کوهرنگ آبگیری شود، ابراز داشت: برای رفع مشکلات آبی اصفهان چندین راه حل وجود دارد که اجرای سد کوهرنگ از مهم‌ترین این موارد است که البته باید راه‌حل‌های سریع‌تری را نیز مدنظر قرار دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار