زمین چوگان بزودی در کنار ورزشگاه نقش جهان احداث می شود.
کد خبر: ۴۸۷۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ 12 March 2018
به گزارش تابناک : رئیس هیأت چوگان استان گفت: احداث زمین چوگان  برگرفته از الگوی میدان امام(ره)  شامل دیوار کشی  و نصب تجهیز ات بزودی آغاز می شود.

حسین جعفری جبلی افزود:پارسال به همت اداره‌کل ورزش و جوانان استان  زمینی به وسعت 50 هکتار در کنار ورزشگاه  نقش جهان به هیأت چوگان استان اختصاص داده شد.

وی با اشاره به  ثبت جهانی ورزش چوگان در16 آذر امسال افزود: تا سال گذشته برای برگزاری نمادین بازی چوگان در میدان امام چوگان‌بازانی از تهران به اصفهان سفر می‌کردند اما از ابتدای امسال اسب و چوگان‌بازان اصفهانی را در اختیار داریم.

جعفری با بیان ورود ورزش چوگان به رشته های ورزشی دانشکده های تربیت بدنی  افزود: با کمک مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، چهار هیأت شهرستان فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به با وجود ظرفیتهای  بالایی که شهرستان‌های استان اصفهان در زمینه ورزش چوگان دارند  گفت: میدانی به نام چوگان در شهرستان کاشان وجود دارد که باید احیا شود.

جعفری افزود: هیأت چوگان استان اصفهان آمادگی خود را برای میزبانی از مسابقات کشوری و برگزاری مسابقات استانی نیز به فدراسیون اعلام کرده است و در حال حاضر نیز تیم چوگان بانوان آمادگی شرکت در مسابقات کشوری را دارد.

منبع : صدا و سیما 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار