نماینده مردم مبارکه:
نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تنش آبی در اصفهان گفت: برداشت های غیر مجاز در بالا دست زاینده رود باید بصورت جدی پایش و کنترل شود.
کد خبر: ۴۸۷۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰ 15 April 2018
به گزارش تابناک اصفهان٬ زهرا سعیدی در جریان دیدار استاندار اصفهان با کشاورزان شهرستان مبارکه طی سخنانی افزود: هم اکنون سه برابر ظرفیت زاینده رود از این منبع حیاتی در بالا دست برداشت و بارگذاری می شود که این روند با توجه به شرایط فعلی باید قانونمند و ساماندهی شود تا بخشی از مشکلات کشاورزان برطرف گردد.

وی افزود: گرچه کشاورزان استان اصفهان با هوشیاری و بصیرت اجازه هیچگونه بهره برداری سیاسی از سختی ها و مشکلات اقتصادی را به دشمنان نظام اسلامی نمی دهند اما باید از ابعاد مختلف به تبعات ناشی مشکلات کم آبی توجه شود. 

وی با بیان اینکه کشاورزان شهرستان مبارکه سالهاست چشم انتظار دیدن مدیران ارشد دولتی هستند گفت: مسئولان باید به مسائل و مشکلات کشاورزان صبور و نجیب استان اصفهان و شهرستان مبارکه رسیدگی کنند و به حرف های آنها گوش کنند.

وی با قدردانی از استاندار اصفهان برای سفر به شهرستان غرب استان و دیدار با کشاورزان این منطقه گفت: استاندار اصفهان در عمل نشان داد که تفاوتی بین کشاورزان شرق و غرب استان اصفهان وجود ندارد.

سعیدی با اشاره به حقابه کشاورزان و ضرورت تحقق آن خواستار مساعدت مدیریت استان در احقاف این حق و مساعدت به کشاورزان شد و افزود: حقابه زاینده رود مهریه همه زنان کشاورزان این منطقه است.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه انتقال آب از استان با عنوان بن - بروجن با دستور قضایی در حریم استان اصفهان متوقف شده است افزود: همه باید کمک کنیم و دست به دست هم دهیم تا وضعیت کشاورزی استان در آینده نزدیک بهبود باید.

وی با بیان اینکه سودها و جرائم وام های بانکی زیر 100 میلیون تومان کشاورزان باید بخشیده شود گفت: بخشودگی این وام های بانکی در شرایط فعلی کمک بزرگی به کشاورزان است.

سعیدی همچنین با اشاره به لزوم توجه به قانون بومی پذیری صنایع در استان اصفهان گفت: با تحقق این قانون و استخدام کارکنان صنایع با اولویت محل سکونت نزدیکتر، شاهد کاهش آمار بیکاری در این شهرستان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه فولاد مبارکه در دو سال گذشته به عنوان یکی از صنایع بزرگ آلاینده شناخته شد گفت: این شرکت باید تدابیر بیشتری برای رفع آلایندگی داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مسائل شهرستان مبارکه بصورت ویژه مورد توجه مدیریت استان قرار گیرد گفت: به بافت شهرستان مبارکه آن اندازه ای که مردم آن استحقاق بوده رسیدگی نشده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار