دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو از روسیه به عنوان حامی دولت سوریه خواست تا مسئولیت خود را درباره تحولات اخیر در این کشور بپذیرد.
کد خبر: ۴۸۷۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵ 16 April 2018
به گزارش تابناک : «ینتس استولتنبرگ» دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از روسیه خواست تا مسئولیت خود درباره سوریه را بپذیرد.

استولتنبرگ روز شنبه در پی دیدار با نمایندگان ۲۹ کشور عضو ناتو در بروکسل درباره تحولات اخیر سوریه گفت: «در این مورد، کشور‌های هم‌پیمان از حامیان دولت سوریه به خصوص روسیه خواسته‌اند تا به مسئولیت خود در راستای روند سازنده ژنو ادامه دهند.» 

در جریان بیانیه‌ای پس از حمله هوایی علیه سوریه که به وسیله فرانسه، بریتانیا و آمریکا صورت گرفت، ناتو اعلام کرد که کاملا از این اقدام به منظور از بین بردن قابلیت تسلیحات شیمیایی رژیم سوریه و حمله علیه مردم این کشور حمایت می‌کند.

در این بیانیه آمده است: «تسلیحات شیمیایی را نمی‌توان به صورت عادی و بدون اینکه مجازاتی به دنبال داشته باشد به کار گرفت. این تسلیحات خطری برای مردم سوریه و امنیت ما محسوب می‌شوند.»

ناتو همچنین در این بیانیه به شدت استفاده مجدد از تسلیحات شیمیایی به وسیله دولت سوریه را محکوم کرد و از آن‌هایی که در این زمینه مسئولیت دارند خواست تا مسئولیت‌پذیر باشند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد دستور حمله به سوریه را صادر کرده است. این اقدام با ادعای استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی علیه مردم این کشور صورت گرفت. 

سوریه و روسیه ادعا‌های مطرح شده درباره استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی در دوما را رد کرده‌اند و ایران درباره بهانه قرار دادن آن برای اقدام در سوریه هشدار داده بود. 

ادعا‌ها علیه دمشق در حالی مطرح می‌شوند که دولت سوریه در سال ۲۰۱۳ با همکاری روسیه و تحت نظارت کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمیایی خود را نابود کرد.
منبع : فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار