برای حل بحران آب
نمایندگان استان اصفهان در نامه ای به دکتر روحانی، از رئیس جمهوری تشکیل جلسه اضطراری برای حل مشکل کمبود آب این استان را خواستار شدند.
کد خبر: ۴۸۷۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰ 16 April 2018
به گزارش تابناک اصفهان٬ نمایندگان این استان خطاب به دکتر روحانی آورده اند: باتوجه به اتمام آب شرب پنج میلیون نفر جمعیت استان اصفهان در مردادماه سال جاری و همچنین استمرار خشکی زاینده رود و عدم وجود آب برای کشاورزان استان خواهشمند است دستور فرمایید زمانی جهت تشکیل جلسه اضطراری با حضور نمایندگان استان تعیین و اعلام نمایید. 

این نامه به امضای همه نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی رسیده است. 

استان اصفهان به همراه اقلیت مذهبی ارامنه در مجموع دارای 20 نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

زاینده رود به عنوان تنها منبع اصلی تامین آب آشامیدنی و کشاورزی استان اصفهان در دهه های اخیر به علت خشکسالی های متوالی، تراکم جمعیت و افزایش برداشت با خشکی مواجه شده است.

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود نیز  اعلام کرد: میزان ورودی آب این سد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به یک چهارم کاهش پیدا کرده است.

' محمود چیتیان ' روز یکشنبه در جریان بازدید خبرنگاران از سد زاینده رود افزود: ورودی این سد در سال گذشته حدود 127 متر مکعب برثانیه بود که اکنون به 35.5 متر مکعب بر ثانیه کاهش یافته است و میزان خروجی آن نیز 12متر مکعب بر ثانیه برآورد می شود. 

وی میزان آب ذخیره شده در پشت سد زاینده رود را 156 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: پارسال در چنین روزهایی، ذخیره آب سد زاینده رود 340 میلیون متر مکعب بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار