با حضور معاون اول رئیس‌جمهور طرح توسعه فولاد سازی و نورد پیوسته سبا بطور رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.
کد خبر: ۶۲۸۵۸۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹ 10 July 2018

به گزارش تابناک : اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز(سه‌شنبه) در جریان سفر به استان اصفهان، ضمن افتتاح پروژه توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا از زیر مجموعه های فولاد مبارکه اصفهان از بخش های مختلف خط تولید این کارخانه بازدید کرد و با توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران اجرایی پروژه در جریان جزئیات این طرح و افزایش ظرفیت آن قرار گرفت.

با افتتاح رسمی طرح توسعه فولاد سازی و نورد پیوسته سبا، ظرفیت تولید از ۷۵۰ هزار تن به ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن خواهد رسید. تولیدات این کارخانه شامل کلاف نورد گرم، ورق های فولادی و ورق عاج دار می شود و میزان سرمایه گذاری انجام شده ۱۴۶ میلیون یورو و ۲۵۳۶ میلیارد ریال و در مجموع ۲۲۰ میلیون یورو است. با افتتاح این طرح برای ۱۵۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال زایی شده است.

گفتنی است معاون اول رییس جمهور پیش از بهره برداری از این طرح، ضمن ادای احترام به یادمان شهدای فولاد مبارکه اصفهان، نیروگاه تولید پراکنده فولاد سبا با ظرفیت ۲۵ مگاوات را نیز افتتاح کرد که هدف از راه اندازی این نیروگاه تامین برق اضطراری نواحی تولیدی و استراتژیک فولاد سبا است که میزان سرمایه گذاری انجام شده برای آن ۱۵۰ میلیارد ریال و ۱۳.۷ میلیون یورو بوده و برای ۳۰ نفر اشتغال زایی شده است.

 

 

منبع : مهر 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار