وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید فولاد در کشور از صفر تا صد انجام می شود و هیچ وابستگی به خارج نداریم و چرخه تولید آن کامل است.
کد خبر: ۶۲۸۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲ 10 July 2018

به گزارش تابناک : محمد شریعتمداری صبح سه شنبه در آیین توسعه طرح فولادسازی و نورد فولاد سبا اظهار داشت: تا هفت سال دیگر ۵۵ میلیون تن فولاد باید در سطح کشور تولید شود که فولاد مبارکه اصفهان نیمی از این میزان تولید را هدف خود قرار داده است.

وی از فعالیت چهار هزار شرکت تولید فولاد در سطح کشور خبر داد و بیان داشت: آنچه امروز نگرانی صنایع فولاد در سطح کشور است، فراهم نبودن زیرساخت های لازم برای تولید فولاد است.

وزیر صنعت با بیان اینکه در سال ۹۲، ۲۳ میلیون تن فولاد به اشکال مختلف به بازار عرضه و در اختیار مردم برای ساخت و سازها قرار گرفت، اضافه کرد: امسال این رقم به ۳۴ میلیون تن رسیده است و در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی از اعلام ذخایر سنگ آهن در سطح کشور به زودی خبر داد و افزود: بدنبال شناسایی معادن جدید هستیم و به زودی آمار دقیقی از ذخایر سنگ آهن را اعلام خواهیم کرد.

شریعتمداری از رشد ۲۲ درصدی تولید فولاد در کشور خبر داد و این رقم را بالاتر از میانگین کشوری دانست و ادامه داد: امروز صنعت فولاد بسیار پویا و فعال است و می توانیم از این ظرفیت برای توسعه اشتغالزایی استفاده کنیم.

وی اعلام کرد: تاکنون آمارهای خوبی را در حوزه صادرات فولاد داشتیم و تولیدات خوبی را در حوزه شمش فولادی و گندله سازی داشتیم که به ترتیب شامل رشد ۱۷ درصدی در عرصه شمش فولادی و ۱۱۹ درصدی در گندله سازی بودیم.

 

 

منبع : مهر 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار