مدیر امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۷۸ در وضعیت سالم ثبت شد.
کد خبر: ۶۲۹۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳ 11 July 2018

به گزارش تابناک : بابک صادقیان اظهار داشت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۷۸ در وضعیت سالم ثبت شد.

وی درباره شاخص کیفی آلایندگی در ایستگاه‌های مختلف سنجش آلایندگی افزود: هوای اصفهان در خیابان دانشگاه با شاخص کیفی ۸۰، چهارباغ خواجو ۸۱، پروین ۷۸، ‌استانداری ۷۶، احمد آباد ۷۹ و بزرگراه خرازی ۷۶ در وضعیت سالم ثبت شده و در رودکی نیز در وضعیت زرد است.

کیفیت هوا در شهرستان‌های استان سالم است

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کیفیت هوا در شهرستان‌های استان اصفهان نیز در وضعیت سالم گزارش شده است، ادامه داد: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز، کیفیت هوا در خمینی شهر  با میانگین شاخص سنجش آلودگی ۹۰، شاهین شهر ۸۶، مبارکه ۶۷، سجزی ۷۷ و نجف آباد ۷۱ در وضعیت سالم ثبت شده است و در کاشان نیز در وضعیت زرد گزارش می‌شود.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.

 

 

منبع : مهر 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار