مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل گفت: برای سال جدید تحصیلی با کمبود ۲۰۰ نیروی آموزشی و خدماتی در شهرستان آران و بیدگل روبرو هستیم.
کد خبر: ۶۳۸۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴ 04 August 2018

به گزارش تابناک اصفهان : محمد معدن دار اظهار داشت: به دلیل اجرای کامل سیستم جدید آموزشی (۳-۳-۶) در سال جاری فقط در بحث آموزشی آران و بیدگل با کمبود ۱۵۰ نیرو روبر و شده است.

وی تصریح کرد: در مهرماه امسال از هزار و ۶۰۰ پرسنل آموزشی شاغل در آموزش و پرورش آران و بیدگل بیش از صد نفر بازنشسته می شوند ولی برای جایگزینی آنها در آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش تنها سه نفر به کادر آموزشی اضافه می شود.

مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل کمبود نیروی آموزشی را در سال های قبل مربوط به آموزش ابتدایی دانست و گفت: این کمبود امسال در دوره متوسطه نیز وجود خواهد داشت.

وی اجرای بخشنامه استفاده از معاونت های مدارس و همچنین نیروهای خرید خدمات را از راه های حل مشکل کمبود نیروی آموزشی در شهرستان بیان کرد و افزود: با توجه به استخدام اغلب نیروهای آموزش و پرورش در بین سال های ۶۶ تا ۷۰ مشکل کمبود نیرو به یک معضل در سراسر کشور تبدیل شده است.

معدن دار در ادامه با اشاره به آمار ۲۰ درصدی مدارس فرسوده و تخریبی در آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه هنوز حدود ۲۰ مدرسه دو شیفته در آران و بیدگل وجود دارد حذف این مدارس از چرخه فعالیت امکان پذیر نیست.

وی نهضت احداث مدارس جدید با کمک خیران از سال ۱۳۹۳ را از فعالیت های مهم آموزش و پرورش در راستای حذف مدارس فرسوده عنوان کرد و بیان داشت: تنها در مدت دو سال ۱۷ مکان آموزشی، ورزشی و فرهنگی با کمک ۴۰ درصدی خیران در آران و بیدگل آماده بهره برداری شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار