سخنگوی حزب اسلامی کار گفت: سوال از رئیس‌جمهور برای دولت یک فرصت است و نباید به آن بدبینانه نگاه کرد.
کد خبر: ۶۳۹۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶ 06 August 2018

به گزارش تابناک : محمد نیشابوری سخنگوی حزب اسلامی کار درباره تمهیدات دولت در مواجهه با تحریم‌های جدید آمریکا گفت: در 40 سال گذشته همه دولت‌ها تجاربی را در این زمینه بدست آوردند و بارها شبیه به این تحریم‌ها و حتی شدیدتر از اینها را داشته‌ایم. قاعدتا تجارب گذشته مهم‌ترین موضوعی است که مجلس و دولت باید مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: دولت باید نقاط قوت و ضعف تصمیمات گذشته را احصا، دسته‌بندی کند و  به نقاط ضعف در بحث تحریم‌ها توجه ویژه‌ای کند.

**تحریم‌ها تلاطم‌های بزرگ اقتصادی در داخل ایجاد نمی‌کنند

سخنگوی حزب اسلامی کار با اشاره به لزوم توجه دولت به پتانسیل‌های داخلی گفت: دولت باید ظرفیت‌ها و نقاط قوت در داخل کشور را مورد توجه قرار دهد؛ البته تحریم‌هایی که آغاز شده تحریم‌هایی نیستند که باعث ایجاد تلاطم‌های بزرگ اقتصادی داخل کشور شوند. میزان ذخایر ما در حوزه طلا و ارز به میزانی هست که بتوانیم از شرایط فعلی عبور کنیم.

نیشابوری با اشاره به تحریم‌های سالهای 89 تا 92، گفت: در آن سال‌ها یک اجماعی هم علیه ما در عرصه بین‌الملل به وجود آمده بود و شدت تحریم‌ها و اثرگذاری آنها را چند برابر کرده بود اما اکنون خوشبختانه این اجماع سابق بین آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در ظاهر شکسته شده و خود این نکته‌ای است که دولت می‌تواند به آن توجه کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به موقعیت ایران در منطقه خاطرنشان کرد: موقعیت‌های منطقه‌ای و ارتباطات آن باید مورد توجه دولت قرار بگیرد به خصوص در حوزه آسیا مرکزی و خاورمیانه که منطقه مهمی هستند.

** نباید به طرح سوال از رئیس‌جمهور بدبینانه نگاه کرد

سخنگوی حزب اسلامی کار درباره طرح سوال مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهور گفت: متاسفانه برخی‌ها بدبینانه به این موضوع نگاه می‌کنند، هر چند این فرصتی برای آقای روحانی است که بیاید و از عملکرد خودش در این زمینه دفاع کند. رئیس‌جمهور می‌تواند عواملی را که باعث به وجود آمدن این شرایط در کشور هستند را به صورت شفاف بیان کند.

وی  با بیان اینکه سوال از رئیس‌جمهور برای دولت یک فرصت است، اضافه کرد: این فرصت خوبی است تا دولت برنامه‌های خود را اعلام کند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار