دبیر هیئت وزنه برداری استان اصفهان گفت: چیزی که به صراحت می‌توانم اعلام کنم این است که تا کنون اسپانسری در وزنه برداری در استان اصفهان نداشته‌ایم. دلیلش را هم می‌توان در عدم پوشش صداسیما و خبرگزاری‌ها در این ورزش جست و جو کرد.
کد خبر: ۶۴۰۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶ 07 August 2018
به گزارش تابناک اصفهان : مرتضی ذغالیان پور در خصوص مسابقات وزنه برداری آسیایی جاکارتا اظهار کرد: تنها نماینده استان اصفهان سهراب مرادی است که پیگیر وضعیت ایشان هستیم و امیدواری زیادی برای رکورد زنی این ورزشکار داریم.
 
وی در رابطه با وضعیت استعدادهای اصفهان در ورزش وزنه برداری گفت: اصفهان در وزنه برداری سرشار از استعداد است. ایران در این ورزش توسط فدراسیون وزنه برداری به 5 منطقه تقسیم شده است که هر منطقه شامل 6 استان می‌شود، که استان اصفهان جزو مناطق نخبه پرور محسوب می‌شود.
 
دبیر هیئت وزنه برداری وضعیت اسپانسر در این ورزش تصریح کرد: چیزی که به صراحت می‌توانم، اعلام کنم این است که تاکنون اسپانسری در وزنه برداری در استان اصفهان نداشته‌ایم. دلیلش را هم می‌توان در عدم پوشش صداسیما و خبرگزاری‌ها در این ورزش جست و جو کرد. وقتی در یک مسابقهٔ فوتبال آن همه دوربین صدا سیما وجود دارد و به صورت زنده مسابقه را پوشش می‌دهند ولی از وزنه برداری یک فیلم چند ثانیه‌ای پخش می‌کنند، اسپانسرها دیگر انگیزه‌ای برای ورود به وزنه برداری ندارند. وجود اسپانسر در این ورزش می‌تواند انگیزه ورزشکاران را نیز را چند برابر کند.
 
ذغالیان پور با اشاره به اینکه هیئت حدود یک سال است که در ورزش بانوان ورورد پیدا کرده است، اظهار کرد: خوشبختانه استقبال بانوان از ورزش وزنه برداری بسیار خوب بوده است. در ماه گذشته چند کلاس مربیگری برای بانوان برگزار کرده‌ایم، همچنین در مسابقات کشوری بانوان که چند وقت پیش در مشهد برگزار شد یکی از بانوان اصفهانی نایب قهرنان این مسابقات شد.
 
وی در خصوص ملی پوشان اصفهانی گفت: 6 نفر ملی پوش اصفهانی داریم که به نوعی استعداد اصفهان در این ورزش را نشان می‌دهد، ملی پوشانی مانند سهراب مرادی، رسول معتمدی که سابقه قهرمانی جهان را دارد و همچنین عارف خاکی که سابقه نایب قهرمانی آسیا را دارد.
 
دبیر هیئت وزنه برداری با اشاره به اینکه ورزش باید جاذبه داشته باشد، تصریح کرد: سعی می‌کنیم در وزنه برداری این جاذبه را طریق خانواده‌ها پیدا کنیم. تا کنون حمایت خانواده‌ها از ورزشکارانشان بسیار خوب بوده است.
 
ذغالیان پور در رابطه دیگر مشکلات ورزش وزنه برداری گفت: گران‌تر شدن دستگاه‌های مورد استفاده در این ورزش مشکلات مارا بسیار زیادتر کرده است. بودجه‌ای که از طریق ورزش و جوانان به هیئت تزریق می‌شود صرف مسابقات داخلی و بین المللی می‌شود.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار