با توجه به اینکه یکی از گلایه های رانندگان تاکسی در مراجعه به مراکز معاینه فنی شهر تهران طولانی بودن صف انتظار از یک سو و از سوی دیگر محدود بودن مراکزی که به صورت خاص اقدام به انجام تست های معاینه فنی روی تاکسی های شهر تهران انجام می دادند، بود، اما مدیرعامل ستاد مرکزیمعاینه فنی شهر تهران اعلام کرده است که از این به بعد رانندگان تاکسی می توانند با مراجعه به مراکز بدون نوبت برگه معاینه فنی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند.
کد خبر: ۶۵۴۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵ 13 September 2018

به گزارش تابناک : رانندگان تاکسی بر این باور بودند که برای مراجعه به مراکز ویژه معاینه فنی که برای تاکسی ها در نظر گرفته شده است؛ باید یک روز کاری خود را از دست بدهند. همین مساله یکی از اعتراضاتی بود که رانندگان به سیستم مراکز معاینه فنی شهر تهران داشتند که اخیر سید نواب حسینی منش اعلام کرده است که تاکسی های سرویس مدارس در مراکز معاینه فنی خودرو می توانند خارج از نوبت برگه معاینه فنی خود را در کوتاه ترین زمان دریافت کنند.


به اعتقاد مدیرعامل ستاد مرکزی معاین هفنی خودروهای شهر تهران؛ داشتن معاینه فنی برای کلیه خودروهای عمومی مشمول با سن بالاتر از یکسال الزامی و این خودروهای باید براساس سن ، سالانه دو تا چهار مرتبه به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند.

 

پذیرش تاکسی ها و سرویس مدارس در مراکز معاینه فنی خارج از نوبت!


حسینی منش تاکید دارد که خودروهای تاکسی سرویس مدارس از این موضوع مستثنی نبوده و با عنایت به اهمیت داشتن معاینه فنی این خودروها در حفظ جان، سلامتی و ایمنی دانش آموزان ،سرویس مدارس بصورت ویژه ای مورد ارزیابی و کنترل در مراکز قرار می گیرند.در همین راستا جهت تسریع در کار رانندگان محترم سرویس مدارس در طرح استقبال از مهر 97 ،این خودروها تا 15 مهرماه در کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران خارج از نوبت پذیرش خواهند شد.


وی حتی به والدین دانش آموزان توصیه کرد؛ حتما نسبت به این مسئله و انتخاب خودروی دارای معاینه فنی برای سرویس فرزندانشان دقت نظر ویژه ایی داشته باشند.


مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو با اشاره به شروع اجرای فاز دوم طرح کاهش از ابتدای آبان 97 به شهروندان تهرانی تاکید کرده است: از شهروندان انتظار می رود در صورت نداشتن معاینه فنی خودرو هرچه سریعتر نسبت به اخذ آن اقدام کنند.

 

در حال حاضر خودروهای شخصی مشمول با سن بالاتر از چهار سال و خودروهای عمومی با سن بالاتر از یکسال فاقد معاینه فنی، در صورت تردد در محدوده طرح زوج و فرد و ترافیک، در زمان طرح ،روزانه مبلغ 50 هزار تومان به صورت مکانیزه جریمه می شوند که با آغاز فاز دوم طرح کاهش این محدوده به کل سطح شهر تهران و در تمامی ساعات و ایام هفته افزایش خواهد یافت.

به گفته حسینی منش؛ در حال حاضر مراکز معاینه فنی در دو و سه شیفت کاری در حال خدمت رسانی می باشند و شهروندان با صرف زمان کمتر از یک ساعت می توانند نسبت به انجام معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.


شهورندان می توانند جهت مدیریت زمان می توانند با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین در سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection.tehran.ir در زمان و مرکز مورد نظرخود بدون هیچگونه معطلی مراجعه کنند.

 

 

منبع : تیترشهر 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار