رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در حوزه های مختلف مربوط به سازمان ثبت با اقدامات نه چندان پیچیده، 30 میلیون مراجعه را به مجموعه سازمان های ثبت کاهش دادیم.
کد خبر: ۶۵۵۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶ 15 September 2018
به گزارش تابناک اصفهان؛ احمد تویسرکانی امروز(شنبه) در آیین افتتاح ساختمان جدید ادارات ثبت اسناد و املاک مناطق شمال و شرق اصفهان، اظهار کرد: مسئولیت خطیر سازمان ثبت ایجاد نظم و عدالت در جامعه و اهتمام این سازمان به ایجاد همین شرایط عادلانه است.
 
وی افزود: امروز بخشی از مشکلات جامعه ما حاصل بی نظمی ها در مسایل اقتصادی و روش های اداری است و به دستور مقام رهبری ما مسئولیم تا در راستای ایجاد اقتصاد مقاومتی شفافیت و تسریع در کار مردم نقش موثر ایفا کنیم و از ناسلامتی های اداری،جرایم و تخلفات بکاهیم.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: ما به عنوان خدمت گزاران مردم احساس می‌کنیم تکلیف بزرگی بر عهده داریم و همه امور با جدیت و برنامه ریزی و دقت قابل حل هستند، طبیعتا برخی از مشکلات بارز کشور با برنامه ریزی و دقت در بخش های مختلف قابل حل اند.
 
معاون قوه قضاییه گفت: در حوزه های مختلف مربوط به سازمان ثبت با اقدامات نه چندان پیچیده، 30 میلیون مراجعه را به مجموعه سازمان های ثبت کاهش دادیم. این موضوع هزینه‌های زیادی در زندگی مردم و همچنین از فعالیت‌های منجر به فساد از جمله رشوه در ادارات کاسته و به همین سبب بخشی از ناسلامتی های اداری نیز کاهش یافته است.
 
وی در پاسخ به هزینه بری فرآیندهای اداری عنوان کرد: در دستگاه قضا مایلیم و وظیفه داریم تا پیچیدگی های اداری و بوروکراسی اداری را سبک کنیم و در این راستا نیاز به همکاری ادارات دیگر هستیم. گاهی تحمیل هزینه ها بر ادارات ثبت از طرف ارگان‌های دیگر، موجب اعمال هزینه های زیادی می‌شود که درنتیجه تامین این هزینه ها، امور بر ارباب رجوع تحمیل می‌شود.
 
تویسرکانی افزود: توسعه ثبت رسمی باعث کاهش هزینه ها در دیگر خدمات شده، اگر به نحو دقیق و با حساسیت لازم هزینه های کاسته شده در جهات تخصصی و مربوط مورد استفاده واقع شوند. 
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با تشکر از تأملات موجود در استان اصفهان، خدمات و تلاش های موجود بین همکاران قضایی و ثبت را موجب توسعه خدمت رسانی به مردم دانست و افزود: زیرساخت های در دست اجرا، مثل ساختمان ها، باید در راستای تحقق اهداف مردمی و ایجاد شرایط مناسب برای مردم باشد و امروز اگر ساختمان های بیشتری ایجاد شده حتما باید در آینده منجر به رضایت مندی بیشتر مردم شود و همیشه باید از فرصت ها برای خدمت به مردم استفاده کنیم. 
 
وی اصفهان را استانی ویژه و موثر دانست که در شرایط حساس انقلاب نقشی موثر ایفا کرده و خاطرنشان کرد: همواره در تلاشیم تا حتی‌الامقدور اعتبارات ویژه ای برای اصفهان در نظر داشته باشیم.
 

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار