رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان:
رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۷۷ در وضعیت سالم ثبت شد.
کد خبر: ۶۵۷۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳ 18 September 2018

به گزارش تابناک اصفهان؛ بابک صادقیان اظهار داشت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۷۷ در وضعیت سالم ثبت شد.

وی با بیان اینکه  شاخص کیفی آلایندگی در تمامی ایستگاه های سنجش آلودگی نیز در وضعیت سالم ثبت شده است، بیان داشت: بدین ترتیب هوای اصفهان در خیابان استانداری با میانگین شاخص کیفی ۷۰، بزرگراه خرازی ۸۷،  چهارباغ خواجو ۸۴،  پروین ۷۰، رودکی ۶۲، احمدآباد ۸۸ در وضعیت سالم گزارش شد و در خیابان دانشگاه نیز در وضعیت زرد است.

کیفیت هوا در شهرستان‌های استان سالم است

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کیفیت هوا در شهرستان‌های استان اصفهان نیز در وضعیت سالم گزارش شده است، ادامه داد: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز کیفیت هوا در مبارکه با میانگین شاخص کیفی ۹۷، سجزی ۷۲،  نجف آباد ۶۶، شاهین شهر ۷۶ و کاشان ۸۰در وضعیت  سالم است و در خمینی شهر نیز در وضعیت زرد گزارش می‌شود.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار