نشست خبری مراسم گرامیداشت روز 13 آبان در اصفهان با اعلام جزئیات برنامه‌های این مراسم برگزار شد.
کد خبر: ۶۷۴۸۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴ 31 October 2018

به گزارش تابناک : جعفر عسگری صبح امروز در نشست خبری ویژه برنامه‌های یوم‌الله 13 آبان در اصفهان، اظهار داشت: نمایش بزرگ اربعین حسینی نمایان‌گر این موضوع است که باطل رفتنی است و آن چه باقی می‌ماند حق است، ملت بزرگ ایران اسلامی 40 سال با اقتدا به فرهنگ بزرگ عاشورا در مقابل استکبار و یزدیان زمان ایستاده است.

وی با بیان این که ملت بزرگ ایران اسلامی نشان داده‌اند دوستدار اهل‌بیت و دشمن، دشمنان اهل‌بیت هستند، بیان کرد: 40 سال ایستادگی در برابر استکبار الگویی برای تمام مردم و ملت‌های منطقه شده است، ایستادگی در برابر استکبار برگرفته از فرهنگ عاشورایی و بیانگر ظهور تمدن اسلامی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان این که اربعین شیدالشهدا جوابی به تمام دشمنی‌های استکبار بوده است، عنوان کرد: آمریکا از پیش از انقلاب اسلامی با ملت بزرگ ایران دشمنی داشته است، از کودتای 28 مرداد سال 32 تا تجهیز همه جانبه صدام در جنگ تحمیلی، حمله نظامی به طبس و سکوهای نفتی، طرح کودتای نوژه، تحریم اقتصادی و کمک به معاندان جمهوری اسلامی و تشدید تحریم‌های اقتصادی در 13 آبان نشان از دشمنی ایالات متحده با مردم ایران است.

وی با بیان این که این دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی باید برای جوانان ایرانی تبیین شود، عنوان کرد: با فطرت پاکی که در جوانان و نوجوانان ایرانی است، انقلاب اسلامی ادامه می‌یابد، هرجا از مواضع خود عقب‌نشینی کردیم دشمنان جلوتر آمده‌اند اما هرجا روی اصول خود ماندیم دشمن مجبور به عقب‌نشینی شده است.

عسگری با بیان این که بعضی از عملکردها در پست‌های مدیریتی قابل دفاع نیست، تصریح کرد: مدیریت جهادی که برای اداره جامعه مدنظر است هنوز محقق نشده است اما جامعه انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی به بهانه مشکلات مادی و اقتصادی خود از ارزش‌های معنوی خود دست نخواهد کشید.

وی با بیان این که در اربعین امام حسین(ع) جوانان زیادی از بسیاری از کشورها، تصویر شهدای ایران مانند شهید حججی را روی کوله‌های خود نصب کردند، مطرح کرد: جوانان ایرانی الگوی جوانان دیگر بلاد اسلامی هستند، 13 آبان فرصتی است تا بار دیگر با حضور جانانه در صحنه، به دشمن یادآوری کنیم فشارهای آن‌ها تاثیری در حرکت رو به جلوی ملت ندارد و با سیلی محکم دیگری به چهره استکبار نشان دهیم تحریم‌ها، تاثیری در عزم ملت ایران ندارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: شعار محوری مراسم امسال 13 آبان، «هیهات من الذله، آمریکا رو به افول است» در کشور طنین‌انداز خواهد شد، کمیته‌های متعددی برای گرمیداشت روز 13 آبان تشکیل شده است، روز 13 آبان سالروز تبعید حضرت امام خمینی(ره)، شهادت جمعی از دانش‌آموزان در اعتراض به رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان انقلابی است.

وی با بیان این که نهضت سخنرانی در مدارس با محوریت آموزش و پرورش و کمک حوزه علمیه یکی از برنامه‌های چند روز باقی مانده تا روز 13 آبان است، یادآوری کرد: کرسی آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، سخنرانی وعاظ در مساجد و حسینیه‌ها و استفاده از تریبون نماز جمعه از دیگر برنامه‌هاست.

عسگری در خصوص برنامه‌های روز 13 آبان افزود: مراسم در روز یکشنبه از ساعت 9:30 صبح در میدان امام حسین(ع) آغاز خواهد شد و پس از سخنرانی و انجام مراسم یک راهپیمایی نیز از میدان امام حسین(ع) به سمت خیابان باغ گلدسته و ابتدای خیابان پاسداران انجام خواهد شد و سخنران مراسم اصفهان نیز سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی کشور خواهد بود.

حسن بابایی مسؤول کمیته تشکل‌های مردمی ستاد گرامیداشت 13 آبان نیز در این نشست اظهار کرد: آگاه‌سازی و جلسات روشنگری و بصیرت‌افزایی با موضوع استکبارستیزی توسط مبلغان مذهبی در مدارس و مساجد انجام خواهد شد، حدود 900 مبلغ مذهبی برای دهه آخر صفر ساماندهی شده‌اند، طلاب ساعت 7 صبح روز 13 آبان تجمعی در مدرسه امام صادق(ع) داشته و سپس به مراسم اصلی ملحق خواهند شد.

وی ادامه داد: نمایشگاه فرهنگی «پیش به سوی تمدن نوین اسلامی» در مراکز فرهنگی از 8 لغایت 13 آبان برگزار می‌شود.

مرتضی شکری مسؤول کمیته فرهنگیان و دانش‌آموزان ستاد گرامیداشت 13 آبان با بیان این که صبح 13 آبان زنگ استکبارستیزی در همه مدارس نواخته خواهد شد، تصریح کرد: حدود 16 هزار دانش‌آموز اصفهانی نیز در مراسم روز 13 آبان شرکت خواهند داشت.

محمد ادیب مسؤول بسیح دانش‌آموزی استان اصفهان نیز در این نشست یادآوری کرد: بسیج دانش‌آموزی برنامه‌هایی را در دستور کار خود قرار داده است که مسابقه «آخرین تماس با پرواز 655»  ویژه دانش‌آموزان برگزار می‌شود، حضور گسترده دانش‌آموزان بسیجی در مراسم روز 13 آبان و صبحگاه هماهنگ در کلیه مدارس استان از ویژه برنامه‌های روز 13 آبان خواهد بود.

محمدحسین کفعمی مسؤول بسیج دانشجویی استان اصفهان نیز در این نشست با اشاره به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب، مطرح کرد: گروه‌های جهادی در حوزه‌های مختلف به 4 حاشیه شهر اصفهان اعزام خواهند شد تا به مردم خدمات‌رسانی کنند، تبیین خیانت‌های آمریکا به ملت ایران برای مردم و شهروندان در غالب سلسله نشست‌ها انجام خواهد شد، مسابقه کتابخوانی تاریخ مستطاب آمریکا در سطح استان انجام خواهد شد، ویژه‌نامه‌های دانشجویی نیز به مناسبت این روز منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: در مجموعه سپاه و بسیج به خصوص بسیج دانشجویی بیش از 3 هزار دانشجوی بسیجی در تابستان در استان اصفهان و 4 استان کشور فعالیت جهادی داشتند، حتی در آغاز سال تحصیلی جدید نیز دانشجویان بسیجی بسته‌های لوازم‌التحریر تهیه کردند، در حاشیه شهر اصفهان نیز خدمات جهادی دانشجویان شامل خدمات بهداشتی، درمان و دندانپزشکی به مردم حاشیه شهر ارائه شد، از خبرنگاران می‌خواهم همراه با گروه‌های جهادی دانشجویی باشند تا با خدمات آن‌ها از نزدیک آشنا شوند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار