رئیس فراکسیون کارگری در جریان نود و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به فوت دو شهروند تهرانی، نسبت به اسکان موقت در فصل سرما واکنش نشان داد.
کد خبر: ۶۷۶۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸ 05 November 2018

به گزارش تابناک : افشین حبیب‌زاده در نود و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: مساله معتادان متجاهر و افراد فاقد سرپناه یکی از معضلات اصلی شهر تهران است که باعث ایجاد چهره‌ای تاثر انگیز در شهر شده است.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی شهرداری ایجاب می‌کند تا امکانات لازم جهت سکونت موقت افراد بی‌پناه را فراهم آورد، اظهار کرد: علیرغم چنین ضرورتی متاسفانه در اواخر هفته گذشته شاهد فوت دو تن از شهروندان بی‌پناه در پارک استقلال تهرانسر بودیم.

رییس فراکسیون کارگری با اشاره به در پیش بودن فصل سرما و کاهش دما در ماه‌های آینده، ادامه داد: این امر خصوصا در مورد کارگران مشغول به کار در بازار تهران که فاقد سرپناه هستند نیازمند توجه بیشتر است لذا از شهر تهران تقاضا می‌کنم ضمن توجه به این نکته شرایط لازم جهت سکونت موقت این کارگران را فراهم کرده و گزارش آن را به شورا ارائه کند.

حبیب‌زاده تاکید کرد: در نظر گرفتن سکونتگاه موقت برای کارگران بی‌پناه در فصل سرما سال‌ها است که از مطالبات اصلی جامعه کارگری بوده است و بارها این مورد را حتی به آقای قالیباف در دوره مدیریت شهری گذشته نیز گفته‌ایم اما متاسفانه در خصوص کارگرانی که مشغول کار در بازار تهران هستند و شب‌ها را بدون سر پناه در پیاده‌روها صبح می‌کنند هیچ اقدام جدی صورت نگرفته است. در خواست می‌کنم که در این دوره فکر ماندگاری کنیم.

 

 

 

منبع : تیترشهر 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار