طی 9 ماه از سوی پلیس انجام شد
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: با تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی این فرماندهی بیش از 2 میلیون متربع زمین‌خواری به ارزش 634 میلیارد و 665 میلیون ریال کشف شد.
کد خبر: ۶۹۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳ 01 January 2019

به گزارش تابناک از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم‌بیگی اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در زمینه برخورد با زمین خواران موفق شدند طی 9 ماهه سال جاری 2 میلیون و 147 هزار و 281 متر مربع زمین متعلق به منابع طبیعی و اراضی ملی را که به تصرف افراد زمین خوار در آمده بود را کشف کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ارزش این زمین‌ها را برابر اعلام کارشناسان مربوطه 634 میلیارد و 665 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در این خصوص 27 متخلف نیز دستگیر و همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی از افزایش 42 درصدی کشف زمین خواری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: افراد متخلف با علم و آگاهی کامل اقدام به تصرف این زمین‌ها و تغییر کاربری بر روی آن‌ها کرده بودند که با اشراف اطلاعاتی واقدام هوشمندانه ماموران پلیس کشف و به اراضی ملی و منابع طبیعی بازگردانده شدند.

معصوم‌بیگی تصریح کرد: مبارزه با پدیده زمین خواری در دستور کار پلیس آگاهی تمامی شهرستان‌های استان  قرار گرفته و به صورت ویژه هرگونه تغییراتی که مظنون به زمین خواری باشد به مرجع قضائی منعکس و با هماهنگی مقام قضائی پیگیری لازم برای بازگرداندن آن‌ها به اراضی ملی انجام می‌شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: پدیده زمین خواری ضمن اینکه باعث وارد آمدن خسارت عمده به دولت و بیت المال می‌شود در عرصه‌های طبیعی نیز خسارت‌های مادی و معنوی زیادی ایجاد می‌کند و بسیاری از عرصه‌های منابع طبیعی با تغییر کاربری و زمین خواری ممکن است آسیب دیده و از بین برود به همین خاطر سعی کردیم با همکاری سازمان‌های مسئول از این پدیده جلوگیری کنیم.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار