استاندار اصفهان:
استاندار اصفهان گفت: در زمان حاضر حدود 10 درصد از کارهای دولت از طریق دولت الکترونیک انجام می شود و فراگیر نشدن آن به دلیل مسائل و مشکلات مدیریتی است.
کد خبر: ۶۹۸۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲ 01 January 2019

به گزارش ایرنا، عباس رضایی در دیدار با مدیرکل و معاونان ثبت احوال استان اصفهان در استانداری، افزود: استفاده نکردن از امکانات و مزایای دولت الکترونیک ربطی به دیگران ندارد و باید ریشه آن را در بخش های مدیریتی دستگاه های اجرایی خودمان پیدا کنیم.
وی با تاکید بر اینکه استفاده از رایانه و فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورمان هنوز جنبه تجملاتی دارد، تصریح کرد: لازم است بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی مانند ثبت احوال بیش از پیش نسبت به فراگیر کردن دولت الکترونیک در جهت رفاه مردم، گام بردارند.
استاندار اصفهان، اعتماد به مردم و حفظ احترام و کرامت آنها در نهادهای اجرایی را ضروری دانست و گفت: اداره ها باید از ضوابط و بخشنامه ها برای گشایش گره کار مردم استفاده کنند نه خلاف آن.
رضایی همچنین خواهان بکارگیری بیشتر بانوان در بخش های مدیریتی دستگاه های اجرایی شد و افزود: اداره ها باید از روزمرگی خارج شوند و پاسخگوی انتظارات مردم باشند.
وی با بیان اینکه جمعیت کشورمان در حال پیر شدن است، خاطرنشان کرد: اداره های دولتی مختلف مانند ثبت احوال یا دانشگاه علوم پزشکی در هرم جمعیتی کشور، تعیین کننده نیستند و نمی توانند در بحث جمعیت مداخله زیادی داشته باشند بلکه این مسائل اجتماعی و اقتصادی است که روی آن تاثیر دارد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه خانواده ها با توجه به شرایط زندگی و نرخ تورم، روند زندگی خود را تعیین می کنند، تصریح کرد : دستور توقف روش های جلوگیری از بارداری اثربخشی چندانی نداشته است.
وی به پدیده مهاجرت اشاره و اضافه کرد: سرمایه داران یا تحصیلکردگانی که به خارج مهاجرت می کنند، ژن های خوب را با خود می برند که مشکلات خاص خود را بهمراه دارد.
رضایی به معضل شناسنامه های باطل نشده اشاره و تصریح کرد: لازم است اداره کل ثبت احوال اصفهان با نوآوری و خلاقیت در حل این مشکل در کشور پیشگام باشد.
مدیرکل ثبت احوال اصفهان در این نشست گفت: سهم جمعیت سالمند 65ساله به بالای این استان به بیش از هفت درصد رسیده که در این شاخص سهم زنان بیشتر از مردان است.
حسین غفرانی کجانی افزود: در سال 1403 وارد نخستین مرحله پیری جمعیت در استان اصفهان می شویم و جمعیت سالمندان به بیش از 11 درصد می رسد.
وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی ها در سال 2050 میلادی وارد جمعیت کامل پیر می شویم و 23 درصد جمعیت استان در این رده سنی قرار می گیرد.
غفرانی، بالا رفتن سن ازدواج و افزایش طلاق را از معضلات جمعیتی کشور برشمرد و گفت: 50 درصد طلاق ها در 10 سال ابتدای زندگی مشترک و 14 درصد آن در یک سال نخست زندگی مشترک اتفاق می افتد.
وی کارت ملی هوشمند را تکمیل کننده خدمات دولت الکترونیک ذکر و اضافه کرد: 76 درصد جمعیت استان اصفهان برای دریافت این کارت درخواست داده اند و حدود 900 هزار نفر از واجدان شرایط هنوز این کارت را ندارند.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت اداره های ثبت احوال در شهرستان های خوانسار و بویین میاندشت از بانوان هستند.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار