سبد کالا یا حق معلمان
نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان گفت: اینکه سبد کالا به مردم بدهیم اما حق معلمانی که به آنان بدهی داریم را پرداخت نکنیم کار درستی نیست، بسیار شایسته است که حقوق اضافه کار، معلمان حق التدریسی پرداخت شود.
کد خبر: ۷۱۲۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵ 06 February 2019

به گزارش تابناک به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر ضرورت شناخت اولویت‌ها توسط دولت در اجرای پروژه‌ها و طرح‌ها اظهار داشت: اینکه سبد کالا به مردم بدهیم اما حق معلمانی که به آنان بدهی داریم را پرداخت نکنیم، کار درستی نیست، چراکه پیامبر اکرم (ص) بر پرداخت سریع حقوق تأکید داشتند، بنابراین بسیار شایسته است که حقوق اضافه کار، معلمان حق التدریسی پرداخت شود.

وی با اشاره به برخی از تصمیمات اشتباه اجرا شده توسط دولت افزود: یکی از کارهایی که صحیح نبود، دادن شیر در مدارس بود که یا به درستی توزیع نمی‌شود و یا اینکه برای همه دانش آموزان غنی و فقیر توزیع می‌شد، می‌توانستیم این هزینه‌ها را برای ساخت مدارس اختصاص دهیم، امروز در شهرستان چادگان استان اصفهان هنوز مدارسی وجود دارد که دانش آموزان در کانکس درس می‌خوانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: درصدی از بودجه که برای آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد، درصدی نسبتا بالاست اما نسبت به نیاز آموزش و پروش، کم است. اگر یارانه‌ای که به ثروتمندان داده می‌شود را برای ساخت مدرسه اختصاص بدهیم، بسیاری از مدارس آباد و یا بازسازی می‌شود.

وی با بیان اینکه با استفاده از خیران می‌توان مدرسه ساخت، عنوان کرد: با استفاده از ظرفیت خیران اصفهانی، زندان اصفهان بازسازی شد و امروز تعداد قابل توجهی از زندانیان در حال تربیت و اصلاح هستند و قرآن و سایر مهارت‌ها را آموزش می‌بینند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد بیان کرد: لازم است تا اختیاراتی به مدیران کل استان‌ها واگذار شود، تا نیاز نباشد مدیران، همه چیز را از تهران سئوال کرده یا اجازه بگیرند، آنان می‌توانند با توجه به شرایط استان، تصمیم گیری صحیحی داشته باشند.

در این دیدار سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تا حدود 2 سال پیش، 300 میلیارد تومان برای توزیع شیر در مدراس در یک سال و در قالب حدود 25 نوبت، هزینه می‌شد.

وی افزود: یک دوم مدارس آموزش و پرورش توسط خیران ساخته شده است و نیمی از 8 هزار کلاس افتتاح شده در مهرماه امسال، توسط خیران ساخته شده است، از سوی دیگر در تعدادی از روستاها مدارسی داریم که 2 یا 3 سال است که ساخته شده اما دانش آموز ندارد، این مدارس با فشار نمایندگان مجلس یا فرماندار و … ساخته شده و امروز کاربری درستی ندارد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در تلاش هستیم با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه حقوق اضافه کار معلمان حق التدریس را پرداخت کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار