حجتی خبر داد:
وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای پایداری تولید و توسعه بخش کشاورزی با حمایت مجلس شورای اسلامی و دولت به تولیدکنندگان و بهره‌برداران تسهیلات مناسبی اختصاص می‌یابد.
کد خبر: ۷۳۸۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰ 27 April 2019

محمود حجتی با اشاره به تسهیلات دولتی برای رونق واحدهای تولیدی در سال ۹۸، اظهار کرد: با حمایت مجلس و تلاش دولتمردان، علاوه بر اختصاص وام اشتغال روستاییان، تسهیلات تبصره ۱۸ نیز واگذار می‌شود البته به این تسهیلات یارانه‌ بازپرداخت سود بانک‌ها نیز تعلق می‌گیرد؛ در حال حاضر نیز این منابع در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اعتبارات یادشده به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بخش‌های مختلف از جمله توسعه گلخانه‌ها، کاشت گیاهان دارویی و پرورش طیور و آبزیان اختصاص پیدا می‌کند، یادآور شد: توزیع منابع مالی دولتی بین تولیدکنندگان و بهره‌برداران سبب پایداری واحدهای تولیدی و توسعه این بخش در دو حوزه کشاورزی و دامداری می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: باتوجه به محدودیت‌های اقلیمی به وی‍ژه در منطقه بادرود، اقدام کشاورزان منطقه برای اجرای طرح‌هایی با هدف افزایش بهره‌وری آب و توسعه طرح‌های نوین آبیاری، توسعه سیستم‌های گلخانه‌ای و نصب کنتورهای هوشمند، جالب توجه و ستودنی است.

حجتی با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه اجرای طرح‌های کشاورزی بادرود، تأکید کرد: وزارت نیرو باید اقدامات اساسی برای رفع مشکلات موجود در زمینه توسعه طرح‌های نوین آبیاری در این منطقه را انجام دهد.

وی با اشاره به مسایل و مشکلات ایجاد شده در رابطه با تغییر کاربری اراضی زراعی در منطقه بادرود، تصریح کرد: دولت طرح‌هایی برای رفع اینگونه مشکلات و نیز حمایت از پروژه‌های لایروبی قنوات و جبران خسارات وارده به محصولات کشاورزی پیش‌بینی کرده است که با پیگیری‌ وزارت جهاد کشاورزی اجرا می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار