استاندار اصفهان:
استاندار اصفهان گفت: نقش خانواده ها و نهاد های آموزشی و تربیتی با توجه به اصل مقدم بودن پیشگیری بر درمان در خصوص مبارزه با مواد مخدر مهم و ضروری است.
کد خبر: ۷۴۵۰۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸ 15 May 2019

به گزارش تابناک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان اظهار داشت: بعداز بازدید از زندان اصفهان به شدت متأثر شدم و همواره در این فکر هستم که دشمن چه نقشه های شوم زیادی برای جوانان کشور در نظر گرفته و برای مبارزه با آنها چگونه می توان عمل کرد.
وی در ادامه جابه جایی زندان اصفهان از مکان فعلی را موضوع بسیار مهمی دانست و افزود: در همین راستا مذاکراتی با وزیر کشور، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری صورت گرفت و امیدوارم این موضوع هرچه سریع تر مرتفع شده و مبارزه با مواد مخدر به منظور ارتقای اجتماعی جامعه باید با شدت بیشتری پیگیری شود.
وی با اشاره به لزوم اشتغال زایی برای زندانیان، اضافه کرد: اردوگاه های کار برای زندانیان باید تقویت شوند چراکه بسیاری از آنها پس از آزادی از زندان، به دلیل نداشتن کار مناسب دوباره به آن برمی گردند.
رضایی ندامتگاه اصفهان را پژوهشگاه مناسبی برای تحقیقات دانشگاهی برشمرد و عنوان کرد:جای دانشگاه و دانشگاهیان برای پرداختن به امور پژوهشی در زندان خالی است و در این مورد نباید منتظر منابع دولتی ماند چراکه می توان گام های بلندی علیرغم کارشکنی دشمنان و استکبار جهانی برای رفع آسیب های اجتماعی برداشت.
وی با اشاره به نقش ۵۰ درصدی مدیریت شهری اصفهان در ساماندهی معتادان، یادآور شد: طرحی تحت عنوان طرح آرامش در ایام نوروز برای ساماندهی معتادان اجرایی شد که قرار شده است در طول سال نیز ادامه پیدا کند اما شهرداری اصفهان هم باید با توجه به اینکه ۵۰ درصد وظایف این طرح به عهده این نهاد است به وظایف خود عمل کند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه مکان های اقامتی معتادان نیز باید افزایش یابد، خاطر نشان کرد: مسائل مربوط به منطقه جوی آباد در خصوص اعتیاد همچنان حل نشده باقی مانده که باید در اقدامات مناسبی اقتدار نظام اسلامی را در آن به نمایش گذاشت.
وی ادامه داد: امیدوارم مسأله اعتیاد در مدارس چندان جدی نباشد البته نقش خانواده ها و نهاد های آموزشی و تربیتی در این خصوص بسیار مهم است چراکه همواره پیشگیری مقدم بردرمان بوده است 
رضایی در پایان خاطر نشان کرد: سوداگران مرگ همواره با قاچاق مواد مخدر به دنبال اهداف شوم خود بوده اند اما با تلاش های بسیار نیروهای نظامی و انتظامی و اطلاعاتی اصفهان در سال گذشته ۳۷تن مواد در استان کشف شده و توانسته ایم رتبه ممتاز را در این خصوص کسب کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار