وزیر نیرو:
وزیرنیروبه تشریح فعالیت کارگروه احیای زاینده رود پرداخت و گفت: مسائل پیرامون زاینده رود در این کارگروه نهایی و به شورای عالی آب ارسال شده است تا یک تصمیم گیری جامع در این خصوص اتخاذ شود.
کد خبر: ۷۵۵۷۰۳
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲ 21 June 2019

به گزارش تابناک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان،رضا اردکانیان در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی  با حضور دکتر عباس رضایی استاندار و دیگر مسئولان استان برگزار شد،اظهار داشت: به هیچ عنوان با تبعیض ناروا در خصوص مسائل آبی کنار نمی آیم چراکه اگر رفتار تبعیض آمیزی وجود داشته باشد نباید انتظار رضایت مندی از مردم داشته باشیم البته حل مشکل آب تک تابعی نیست و باید توانایی داشته باشیم که توابعی چند منظوره را در این خصوص تعریف کنیم.

وی ادامه داد: باید آسیب شناسی جامع و منصفانه‌ای از وضعیت کنونی ترسیم شود تا راه حل واقعی به دست آید.

وزیر نیرو در خصوص مساله حق آبه ها، گفت: این مساله در بسیاری از نقاط کشور وجود دارد و در همین راستا کار کارشناسی انجام شده و حتی با معاون حقوقی رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه رایزنی‌هایی صورت گرفته است

وی افزود: تمام تلاش ما بر این مساله متمرکز شد که استخوانی لای این زخم نماند و به آنچه قانون می‌گوید به صورت کامل عمل شود درصورتی که موضوع حق آبه ها باید پیش از این حل و فصل می شد.

اردکانیان به تشریح  فعالیت کارگروه احیای زاینده رود نیز پرداخت و تصریح کرد: مسائل پیرامون زاینده رود در این کارگروه نهایی و به شورای عالی آب ارسال شده است تا یک تصمیم گیری جامع در این خصوص اتخاذ شود زیرا احیای زاینده رود را یک موضوع ملی می دانیم که با حل آن به کمک استانداران، سازمان های مردم نهاد،صنوف، نمایندگان مجلس و دیگر نهادهای ذیربط می توانیم الگوی خوبی برای دیگر مسائل آبی ارائه دهیم.

وی ادامه داد: تمامی مشکلات به وجود آمده به دلیل نگاه بخشی به آب است در صورتی که این مسأله را باید فرابخشی و همه جانبه در نظر گرفت و همه در یک سنگر جمعی کار کنند تا به نتیجه مطلوبی برسیم.

وزیرنیرو خاطرنشان کرد: درخصوص طرح بهشت آباد و چگونگی تخصیص آن به استان های اصفهان، یزد، چهارمحال بختیاری نیز مطالعاتی صورت گرفته که در هفته آینده نهایی خواهد شد.

برچسب ها: اصفهان ، وزیر نیرو ، آب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار