مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان از آغاز اعزام زائران بيت الله الحرام از فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در نخستین ساعات امروز دوشنبه 24 تیر ماه خبر داد.
کد خبر: ۷۶۲۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰ 15 July 2019
به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان اصفهان، حسن امجدی در خصوص اعزام نخستین گروه حجاج، اظهار کرد: با پرواز امروز صبح تعداد 200 نفر از زائران اصفهان به مقصد جده اعزام شدند.
 
وی افزود: به طور کلی اعزام حجاج از فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در قالب 41 سورتی پرواز که 18 پرواز به جده، 17 پرواز به مقصد مدینه است انجام می شود.
 
مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان گفت: حجاج اعزامي امسال از استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری خواهند بود که عملیات اعزام در قالب 52 کاروان مشتمل بر 49 کاروان از اصفهان و 3 کاروان از چهارمحال و بختیاری انجام می شود که از این تعداد 28 کاروان مدینه قبل و 2 کاروان مدینه بعد هستند.
 
وی در خصوص آمار حجاج اعزامی از این فرودگاه گفت: تعداد زائر اعزامی از اصفهان 7007 نفر به همراه 260 نفر از عوامل عملیات حج و تعداد زائر اعزامی از استان چهارمحال و بختیاری 385 نفر به همراه 14 نفر عوامل حج است که در کل از فرودگاه اصفهان 7666 نفر شامل 7392 زائر و 274 نفر عوامل عملیات حج به خانه خدا مشرف می شوند.
 
امجدی در راستای جلوگیری از پیشامد هر گونه مشکلی برای حجاج توصیه کرد: حجاج گذرنامه، بلیت، کارت واکسیناسیون و فیش واریزی عوارض خروج از کشور را در دسترس داشته باشند و حداقل بیش از سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوند، همچنین به دلیل ازدحام جمعیت کاروان ها، به صورت گروهی در فرودگاه حاضر و از همراهی مشایعت کنندگان خودداری شود.
 
وی افزود: حجاج به لیست مواد و اشیا ممنوعه دقت کرده و از همراه داشتن آنها جداً خودداری کنند و برای تسهیل در امر اعزام و نظم و امنیت بیشتر به توصیه های امنیتی پلیس دقت کنند.
 
مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان خاطرنشان کرد: تلاش همه جانبه در راستای ارائه سرویس های مناسب به زائرین در حال انجام است و اطلاعات مربوط به عملیات اعزام حجاج نیز از طریق پورتال ویژه حج فرودگاه به آدرس Isfahan.airport.ir/haj در دسترس عموم است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار