کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان گفت: طی 24 ساعت آینده، دمای هوا در اکثر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت و دمای هوای شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به 40 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.
کد خبر: ۷۶۸۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲ 03 August 2019

آسیه آقایی با بیان اینکه بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً پایدار بر روی استان طی 3 روز آینده است، اظهار کرد: بر این اساس آسمان در اکثر مناطق استان، قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه در اکثر مناطق استان طی 24 ساعت آینده، دمای هوا در اکثر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت،در ادامه افزود: دمای هوای شهر اصفهان امروز در گرم‌ترین ساعات روز به 40 درجه سانتی‌گراد و فردا در سردترین ساعات روز به 24 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

آقایی در پایان عنوان کرد: طی 24 ساعت آینده، سردترین نقطه استان بویین‌میاندشت با 12 درجه سانتی‌گراد و گرم‌ترین نقاط استان خوروبیابانک و کاشان با 44 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

توصیه‌هایی برای مرغداران

غلامرضا خاکیان به کلیه مرغداران استان توصیه کرد: برای جلوگیری از استرس گرمایی متناسب با ظرفیت واحد خود جوجه‌ریزی و واحدهایی که پرندگان با سن بالا( بیشتر از یک ماه) دارند، از حداکثر تهویه به میزان 2.5 تا 3 متر در ثانیه استفاده کنند.

دبیر هواشناسی کشاورزی در پایان خاطرنشان کرد: مرغداران با توجه به افزایش دما، آب تمیز و گوارا در دسترس طیور قرار دهند و از تغذیه آن‌ها در ساعات گرم روز خودداری کنند و در محل مرغداری‌ها مبارزه مناسب با مگس و حشرات ناقل بیماری را انجام شود.

مببع : خبرگزاری فارس 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار