رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشان با اشاره به ظرفیت‌های منطقه در تولید فرش ماشینی، از برپایی میز ملی فرش در این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۷۹۰۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹ 23 October 2019

مجید برازنده در این زمینه گفت: محل استقرار میز ملی فرش در استان اصفهان و مسوول برگزاری آن نیز اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان خواهد بود.

وی جزییات اقدام‌های صورت گرفته در راستای این مهم را مورد اشاره قرار داد و افزود: چالش‌ها و موارد مرتبط با تولید فرش ماشینی در کنار بحث توسعه صنعت و صادرات فرش در این میز ملی مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به تجمع واحدهای تولیدی در منطقه شمال استان اصفهان، این میز با حضور معاون وزیر صمت برپا می‌شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشان با اشاره به آغاز فعالیت میز ملی فرش همزمان با همایش «توسعه صادرات فرش ماشینی، فرصت‌ها و چالش‌ها» بیان کرد: این میز با حضور اعضای مربوطه در سطح منطقه‌ای، استانی و ملی راه‌اندازی خواهد شد.

وی در ادامه به برگزاری نمایشگاه تخصصی، همایش و فن بازار فرش ماشینی و صنایع وابسته در کاشان اشاره کرد و اظهار داشت: این همایش که در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود، از ۲۶ تا ۳۰ آذرماه پذیرای تولیدکنندگان و علاقه‌مندان خواهد بود.

۱۲۸ میلیون دلار کالا در ۶ ماهه نخست امسال از شهرستان کاشان صادر شد که ۳۳ میلیون دلار آن مربوط به صادرات فرش ماشینی و صنایع وابسته بود.

نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ در زمینه تولید ۲۰۰ نوع کالا در ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی شهرستان کاشان فعالیت دارند.

شهرستان ۳۶۸ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار