مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اشاره به اینکه آمار ورود گردشگران چینی به استان رو به افزایش است، ابراز امیدواری کرد که پرواز مستقیم اصفهان - پکن توسط شرکت‌های هواپیمایی برقرار شود.
کد خبر: ۷۹۲۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳ 27 October 2019

فریدون الهیاری با ارائه آماری از بازدید گردشگران چینی از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان از افزایش چهار برابری بازدید گردشگران کشور چین از این آثار و جاذبه‌های گردشگری در ۶ ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته خبر داد. 

وی با اشاره به اینکه پس از لغو روادید برای گردشگران چینی برای ورود به ایران توسط دولت ایران اظهار داشت: آمارها حاکیست که از ابتدای سالجاری تا پایان مهر بیش از هشت هزار گردشگر چینی از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان بازدید کرده‌اند. 

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان همچنین افزود: سال گذشته و حتی همزمان با ایام تعطیلات سال جدید چینی(در بهمن ۱۳۹۷)، تنها یک‌هزار و ۷۰۰ گردشگر چینی از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان دیدن کردند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که فقط در مهر امسال  بیش از دو هزار و ۸۰۰ گردشگر چینی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری اصفهان دیدن کرده‌اند. 

الهیاری بیان کرد: چین یکی از کشورهای هدف گردشگری به شمار می‌آید و سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر چینی به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کنند و ما باید سهم زیادی از بازار گردشگری این کشور داشته باشیم. 

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای کسب بازارهای جدید گردشگری انجام شد و یکی از این بازارهای هدف، چین است و ما باید بتوانیم سهم اصفهان را از بازار گردشگری این کشور افزایش دهیم. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اشاره به اینکه سال گذشته تسهیلاتی را به مناسبت سال نو چینی برای گردشگران این کشور درنظر گرفتیم، گفت: سال گذشته به مناسبت سال نو چینی، هتل‌ها و مراکز اقامتی استان برای گردشگران چینی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف درنظر گرفتند. 

وی افزود: امسال نیز قصد داریم با همکاری هتل‌ها و موسسات گردشگری اصفهان به مناسبت سال نو چینی، تخفیف‌هایی را برای گردشگران این کشور درنظر بگیریم. 

الهیاری اظهار داشت: سفر به ایران و اصفهان نسبت به سایر کشورها برای چینی‌ها مزیت‌های بیشتری دارد از جمله اینکه قیمت هتل‌ها و خدمات، ارزانتر است و باید با تبلیغات مناسب بتوانیم گردشگران بیشتری را از چین جذب کنیم. 

وی با اشاره به اینکه برقراری پرواز مستقیم بین پکن و اصفهان در افزایش سفر گردشگران چینی به این استان تاثیرگذار است، ابراز امیدواری کرد: با افزایش رفت و آمدها بین دو شهر، شرکت‌های هواپیمایی را برای برقراری این پرواز ترغیب کند تا حمل و نقل مسافران در این مسیر با سهولت انجام شود. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان در باره آمار گردشگران سایر کشورها که از  آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این استان دیدن کرده‌اند نیز گفت: بازدید گردشگران خارجی سایر ملیت‌ها از جاذبه‌های اصفهان نیز برخلاف برخی پیش بینی‌ها نه‌تنها در سال ۱۳۹۸ کاهش نیافته بلکه از حدود 8 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار