رئیس انجمن جایگاه داران سوخت استان اصفهان با بیان اینکه توزیع بنزین سوپر در ماه جاری به صفر رسیده است، گفت: بنا بر وعده مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی کشور از همین هفته توزیع بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت استان اصفهان دوباره از سر گرفته خواهد شد.
کد خبر: ۷۹۲۰۲۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰ 27 October 2019

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت استان اصفهان با تأکید بر اینکه در حال حاضر سهمیه بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت صفر است، اظهار کرد: پیش‌تر بنزین سوپر به میزان نیاز در جایگاه‌ها توزیع می‌شد و از این بابت کمبودی وجود نداشت و در زمان اعلام نیاز جایگاه‌ها، شرکت پخش بنزین سوپر را بارگیری می‌کرد.

پیمان کامران اضافه کرد: به دلیل سیاست‌های صادراتی کشور، طی دو ماه گذشته روزانه حدود ۲۰۰ هزار لیتر بنزین سوپر در استان توزیع شد که این میزان جوابگوی تمام جایگاه‌ها نبود که علاوه بر مردم، جایگاه داران نیز با خسارت مواجه می‌شوند، البته در ماه جاری نیز توزیع بنزین سوپر در اصفهان به صفر رسیده است.

وی در خصوص نبود بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت اصفهان، اظهار کرد: توزیع بسیار محدود و به صفر رسیدن بنزین سوپر در اصفهان به این دلیل است که بخش زیادی بنزین سوپر تولیدی بنا بر سیاست‌های کشور توسط دولت به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت استان اصفهان با بیان اینکه روز پنجشنبه در جلسه حضوری با مهندس وکیل زاده مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی کشور موضوع توزیع نشدن بنزین سوپر در اصفهان را دوباره پیگیری کردم، اظهار کرد: بنا بر گفته این مقام مسئول از همین هفته توزیع بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت استان اصفهان دوباره از سر گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه تولید بنزین سوپر در پالایشگاه اصفهان و اراک انجام می‌شود، افزود: به نظر می‌رسد تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های کشور افزایش یافته تا این بنزین در کشور دوباره توزیع شود.

کامران در خصوص خسارت جایگاه داران بابت توزیع نشدن بنزین سوپر، توضیح داد: به‌طور معمول حدود سه تا چهار هزار لیتر بنزین کف مخزن می‌ماند که امکان برداشت آن وجود ندارد و اگر برداشت کنیم هواگیری می‌شود، بنابراین زمانی که ذخیره مخزن به این میزان رسید باید توزیع بنزین متوقف شود تا بنزین جدید وارد جایگاه شود.

وی افزود: اگر بنزین در جایگاه‌ها توزیع نشود حدود چهار هزار لیتر سوخت باقی‌مانده  کف مخزن بخار شده و به هوا می‌رود که در اصل سرمایه جایگاه داران از بین می‌رود، اما اگر بنزین در زمان نیاز وارد مخزن جایگاه‌داران شود، بنزین درون مخزن در چرخش بوده و مشکلی ایجاد نخواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار