مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان:
مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان با اشاره به وجود 263 هکتار بافت فرسوده در منطقه سه شهر اصفهان گفت: دو هزار و 900 مترمربع از گلوگاه های منطقه در شش ماهه نخست امسال آزادسازی شد.
کد خبر: ۷۹۲۲۹۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶ 28 October 2019

به گزارش تابناک به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین کارگر در مورد تکمیل پروژه ملی میدان امام علی(ع) اظهار کرد: آزادسازی طرح میدان جلوخان در دست اقدام است و آزادسازی بخش باقی مانده، بستگی به اتمام پروژه تجاری - اداری کمرزرین داشته تا با جابجایی طلافروشان آزادسازی عمده آن انجام شود.
وی افزود: در 6 ماهه نخست سال 98 برای اجرای این بخش از طرح میدان امام علی(ع) بیش از هزار و 500 مترمربع آزادسازی با هزینه ای بالغ بر 77 میلیارد و 100 میلیون ریال انجام شده و امیدواریم مالکان این محدوده برای آزادسازی بخش باقی مانده همکاری لازم را داشته باشند.
مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان با اشاره به دیگر آزادسازی های سطح منطقه تصریح کرد: این منطقه با 263 هکتار بافت فرسوده ای دارای گلوگاه های زیادی است که علاوه بر عبور و مرور دشوار در این معابر، خدمت رسانی و امدادرسانی به شهروندان را نیز با مشکلاتی روبرو می کند. از این رو یکی از سیاست های مدیریت شهری حذف گلوگاه هاست که در این منطقه در شش ماهه نخست سال جاری مساحت بیش از دو هزار و 900 مترمربع با هزینه ای بالغ بر 46 میلیارد و 525 میلیون ریال از گلوگاه ها آزادسازی شده است.
وی افزود: از دیگر طرح های آزادسازی منطقه می توان به طرح تعریض خیابان ها، طرح های عمرانی و آزادسازی مربوط به ایستگاه های مترو در میدان امام علی (ع) به نام کوچه نمکی، ایستگاه چهارراه فلسطین و ایستگاه دروازه دولت جنب پارک شهید رجائی با بیش از 653 هزار مترمربع و با هزینه 73 میلیارد و 100 میلیون ریال اشاره کرد.
دو ایستگاه مسقف اتوبوس BRT در خیابان عبدالرزاق احداث می شود
کارگر، همچنین با اشاره به فعالیت های عمرانی - ترافیکی منطقه سه اظهار کرد: سال های گذشته تنها خط اتوبوس BRT محدوده مرکزی شهر از مسیر شرق به غرب راه اندازی شد و طی آن ارغوانیه را از مسیر خیابان های جی، ولیعصر (عج)، عبدالرزاق و مسجد سید به پایانه صمدیه متصل کرد و عملیات ساخت دو ایستگاه بدون سقف در خیابان ولیعصر(عج) در منطقه سه انجام شد.
وی افزود: در حال حاضر عملیات عمرانی ساخت دو ایستگاه اتوبوس BRT مسقف در خیابان عبدالرزاق، همچنین مسقف کردن دو ایستگاه خیابان ولیعصر (عج) با هزینه ای بالغ بر چهار میلیارد و 500 میلیون ریال در دست اقدام است.
مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان در خصوص جمع شدگی آسفالت مسیر اتوبوس BRT قصرگل خیابان بزرگمهر تصریح کرد: عملیات آسفالت برداری حدود 200 متر طول این ایستگاه انجام و پس از زیرسازی و ایجاد شبکه های میلگرد بتن ریزی آن انجام خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار