مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: تعطیلی قطار شهری اصفهان با توجه به اهمیت پیشگیری از شیوع کرونا و جلوگیری از تجمیع و ازدحام جمعیت انجام می‌گیرد.
کد خبر: ۸۳۰۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱ 13 March 2020

ایمان حجتی با بیان‌اینکه تعداد مسافران خط یک قطار شهری اصفهان پس از سهمیه‌بندی بنزین، افزایش یافت و به اوج خود یعنی حدود ۱۲۰ هزار مسافر در روز رسیده بود،‌ افزود: اما پس از شیوع کرونا و تاکید و سفارش به مردم برای خارج نشدن از خانه و کم شدن ترددها،‌ تعداد مسافران در ۲ هفته اخیر به یک چهارم، کاهش یافت.

حجتی در باره خدمات‌رسانی اتوبوس‌ها نیز توضیح داد: با توجه بهاینکه برخی از اداره‌ها هنوز فعالیت دارند و تعدادی از کارمندان آنها و همچنین شماری از کارگران و مردم از اتوبوس استفاده می‌کنند، دستور تعطیلی برای آنها مطرح نیست.

وی با تاکید براینکه کار ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها بطور مستمر در اصفهان انجام می شود،‌ خاطرنشان کرد: فعالیت اتوبوس‌های مسیرهای پرتردد همچنان پابرجاست و در مسیرهای کم‌تردد، تعدیل می شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با اشاره به ضدعفونی‌شدن تاکسی‌ها در کلانشهر اصفهان،‌ اضافه کرد: تاکنون مشکلی برای تامین مواد ضدعفونی‌کننده نداشته‌ایم.

وی در باره تعطیل‌نشدن اداره‌های شهرداری اصفهان در هفته پایانی سال اظهار داشت: شهرداری یک نهاد خدمات‌رسان است و اگر بخش‌هایی از آن برنامه‌های خود را انجام ندهند،‌ فرایند خدمات‌رسانی به مردم مختل می شود اما در برخی اداره‌ها که امکانپذیر بود مانند سازمان فرهنگی،‌ تعدادی از کارمندان بصورت دورکاری فعالیت می کنند.

حجتی با بیان اینکه در پایان سال بخش هایی از شهرداری روزهای پرکاری دارند،‌ تصریح کرد: بر اساس بررسی و تحلیل مراجعه مردم در روزهای اخیر مشخص شد که بیشترین مورد مراجعات مربوط به پرداخت عوارض نوسازی، خودرو و کسب و پیشه و همچنین ثبت سهمیه خدمات مهندسی و طراحی است.

وی با تاکید براینکه انجام این امور تا پایان اردیبهشت ۹۹ با نرخ فعلی تمدید شد از شهروندان خواست تا انجام این کارها را به سال آینده موکول کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار