این روزها که ویروس فراگیر کرونا میهمان ناخوانده شهر و کشورمان شده است مثل خیلی از مشکلات دیگر کشور این نیروهای جهادی هستند که در کنار سایر دستگاه های مکلف در خط مقدم یاری رسانی به مردم حضور دارند و حرم حضرت زینب (س) خواهر امام رضا (ع) در منطقه زینبیه اصفهان یکی از این پایگاه های جهادی است که این روزها در عرصه اجتماعی، بهداشتی و رسانه ای قدم در راه این خیر گذاشته است.
کد خبر: ۸۳۱۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴ 17 March 2020

به گزارش تابناک اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ، حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده مدیر اجرایی این آستان ضمن تاکید بر رعایت موارد بهداشت فردی برای جلوگیری از انتشار این ویروس، به مسئولیت های اجتماعی این آستان اشاره کرد و افزود: آستان مقدس حرم حضرت زینب (س) در راستای رسالت اجتماعی خود از همان ابتدای شیوع این ویروس در سه حوزه اجتماعی، بهداشتی و معنوی دست به اقدام فعالیت هایی کرد ودر همان روزهای اولیه به خاطر حفظ سلامت زائرین ضمن هماهنگی با مسئولین شهری و استانی درخصوص زیارت و تجمعات مختلف معنوی و مناسبتی که در آستان برنامه ریزی شده بود محدودیت هایی را اعمال کرد و به کمک نیروهای جهادی و خادمین افتخاری، مرکزیتی در آستان ایجاد شد تا عملیات سم پاشی و گندزدایی همۀ محله های منطقه زینبیه و محوطه پیرامونی حرم به صورت منظم در دستور کار قرار گیرد، که این عملیات تا همین لحظه در حال اجراست و در روزهای آتی نیز بنا بر ضرورت ادامه خواهد داشت.
وی همچنین به توزیع اقلام بهداشتی و بسته های ارزاق در منطقه 14 اصفهان اشاره کرد و افزود:با توجه به وسعیت جمعیت این منطقه، موقعیتی فراهم شد تا 25 هزار «بسته بهداشتی» شامل بعضی از داروهای تقویتی و ویتامین D، مواد شوینده، ماسک و بروشورهای اطلاع رسانی و معرفتی با مشارکت خیرین و نهادهای مختلف توسط خادمین این آستان و نیروهای جهادی آماده و در منطقه در حال توزیع می باشد . همچنین جهت خانواده های نیازمندی که مجبورهستند در منزل بمانند بسته های ارزاق آماده شده که بخشی از آنها توزیع شده و مابقی بسته ها در روزهای آتی توزیع خواهد شد.
صادق زاده در ادامه با اشاره به کارگاه تولید ماسک بهداشتی در این آستان گفت : با هماهنگی اداره بهداشت ما در آستان مقدس حضرت زینب (س) یک کارگاه کوچک تولید ماسک بهداشتی با ظرفیت محدود ایجاد شده است و خادمین این آستان در یک کار جهادی در حال تولید ماسک های پارچه ای هستند.
مدیر اجرایی حرم حضرت زینب (س) در ادامه به یک عرصه مهم و البته مغفول مانده در این روزها اشاره و افزود: شاید اتفاق مهم دیگر در این آستان بحث تلاش و فعالیت رسانه ای برای مراقبت های معنوی و اعتقادی است. چرا که لازم است در این روزها جامعه را از لحاظ معنوی ، روانی ، اعتقادی حفظ و حراست کرد. لذا فعالیت های رسانه ای را در شبکه های اجتماعی آغاز کرده ایم تا فضای معنوی، دعا و مناجات را گسترش و ترویج دهیم و مشکلات معنوی و اعتقادی که ممکن است با شیوع این بیماری ایجاد شود را با استفاده از توان و ظرفیت فضای مجازی پاسخ دهیم و به نوعی روشنگری نماییم.
صادق زاده در خاتمه به برنامه ریزی برای روزهای آینده اشاره کرد و افزود: محدودیت ایجاد شده در مورد فعالیت های حرم تا اطلاع ثانوی باقی می ماند و ان شاءالله در اولین فرصتی که این محدودیت مرتفع شود براساس اولویت، فعالیت های اجتماعی آستان ادامه خواهد یافت. همچنین روند تجمع اردوهای جهادی و خیرین در آستان روز به روز قوی تر شده و این کار قطعا تا روزهای آخر وضعیت موجود ادامه خواهد داشت و فعالیت در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی هم به صورت قوی تر و یکپارچه تر تداوم خواهد داشت.
در پایان از این فرصت استفاده کرده و از همه خیرین و نهادها و تمامی افرادی که احساس دغدغه می کنند دعوت می کنیم در فرآیندهای اجتماعی و خدمات معنوی، اجتماعی و بهداشتی آستان مشارکت نمایند.

برچسب ها: زینبیه ، کرونا ، اصفهان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار