استاندار اصفهان با اشاره به نقش مهم پایش جاده‌ای در خصوص شناسایی مبتلایان کرونا گفت: طی چند روز فعالیت این ایستگاههای پایش از ورود ۶۷۲ فرد دارای علائم این بیماری به استان ممانعت شده است.
کد خبر: ۸۳۲۷۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵ 21 March 2020

عباس رضایی در بازدید از ایستگاه سلامت و غربالگری محور شمال اصفهان با تاکید بر این که افراد دارای علائم بیماری کرونا به هیچ وجه اجازه ورود به این استان را  ندارند، افزود: مراکز غربالگری با هیچ کس از هر استان و هر قشر و هر طبقه ای که باشد، تعارفی ندارند و با جدیت و قاطعیت فعالیت خود را دنبال می کنند.

استاندار اصفهان اظهارداشت : افرادی که به سمت اصفهان حرکت می کنند مطلع باشند که در صورت ابتلا یا داشتن علائم بیماری کرونا نه تنها خود بلکه به همراه خانواده ۱۴ روز در قرنطینه نگهداری خواهند شد.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۴ ایستگاه اصلی و ۵۳ ایستگاه فرعی در نقاط مختلف استان با بهره گیری از ظرفیت و همکاری ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان، راهداری، فرمانداری ها و شهرداری های استان ضمن غربالگری و شناسایی بیماران، ‌در خصوص وضعیت قرمز اصفهان به افراد اطلاع رسانی می کنند.

رضایی تصریح کرد: البته مردم ما فهیم و با فرهنگ هستند هستند و  تردد شماره های جاده ای ما نشان می دهد امسال نسبت به سال قبل ۷۳ درصد مسافرت ها کاهش داشته است.

وی با اشاره به جایگاه اصفهان به عنوان محور مواصلاتی شمال، جنوب، شرق و غرب کشور گفت: اصفهان چهار راه مواصلاتی هست و بسیاری از مسافران به قصد حرکت به سمت استان های دیگر به سمت اصفهان تردد دارند که با تذکر نیروها به جاده های کمربندی هدایت می شوند.
استاندار اصفهان افزود: البته بر اساس اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان تردد خودروهای فاقد پلاک اصفهان در سطح شهر کاهش چشمگیری داشته است.

وی یادآور شد: کسانی که قصد سفر به اصفهان دارند آگاه  باشند هیچ خدمات و تسهیلاتی در خصوص اسکان و اقامت از جمله حضور در مدارس، ورزشگاهها، کمپ ها، مسافر خانه ها، زائر سراها، مهمانسراها، مهمانپذیر ها، هتل ها، بوم گردی ها، خانه های استیجاری، اجازه چادر زدن به آنها داده نمی شود.

رضایی با بیا اینکه چراغ گردشگری اصفهان نوروز ۹۹ به صورت کامل خاموش است، تاکید کرد: ارائه نکردن خدمات به مسافران تنها مربوط به مراکز اسکان و اقامت نیست بلکه مشمول مراکز گردشگری، میراثی، تفریحی مانند موزه ها و اماکن تاریخی می شود و کلیه این مراکز تعطیل خواهد بود.

وی با بیان اینکه از امروز حتی نیروی انتظامی استان از ورود به پارک ممانعت می کنند، ادامه داد: تمامی این محدودیت ها به واسطه آن است که سلامت خط قرمز ما است و همه باید تلاش کنند زنجیره کرونا قطع شود.

استاندار اصفهان هدف خود از حضور در مرکز غربالگری محور شمالی اصفهان را تقدیر و تشکر از عزیزان حاضر در این نقاط و تبریک سال نو به آنان و همچنین بررسی عملکرد ایستگاه های سلامت و غربالگری از نزدیک برشمرد.

وی همچنین با تجلیل و تقدیر از عوامل دست اندرکار در خصوص مقابله با بیماری کرونا به ویژه کادر پزشکی و پیراپزشکی و به خصوص پرستاران سال را نو را تبریک گفت.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار