در پی شیوع کرونا
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: در پی شیوع کرونا در روزهای ابتدایی سال مصرف آب بخش شرب و بهداشت استان اصفهان بیش از 18درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
کد خبر: ۸۳۷۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲ 09 April 2020

به گزارش تابناک اصفهان،هاشم امینی اظهار کرد:  افزایش مصرف آب هشداری است که در صورت تداوم کرونا، ماه‌های گرم پیش رو برای مردم سخت‌تر خواهد گذشت، زیرا روند افزایشی مصرف آب سبب خواهد شد که در تابستان به مشکل جدی برخورد کنیم که جلوگیری از آن مستلزم مصرف بهینه و دور از اِسراف این روزهاست.

به گفته وی شیب صعودی مصرف آب شرب و بهداشت همزمان با شیوع ویروس کرونا همچون سایر نقاط کشور در استان اصفهان آغاز شد و این شیب همچنان ادامه دارد بطوریکه در اسفند حدود ۱۵ درصد افزایش مصرف ثبت شد و این مقدار اکنون به ۱۸ درصد رسیده و بی شک بالاتر هم خواهد رفت.

مدیرعامل شرکت آبفا اصفهان جدیت و سرعت در طرح‌های انتقال آب و بویژه سامانه دوم آبرسانی اصفهان را ضروری خواند و خاطرنشان کرد:  آب از جمله اصلی‌ترین موادی است که برای شستشو، ضدعفونی و حفظ سلامتی استفاده می‌شود و بی شک برای موارد مشابه در سال‌های آینده از الان باید تدبیر کرد که این موهبت الهی با ارزش همواره در دسترس باشد.

امینی تاکید کرد: زیرا منابع آبی محدود و مصارف نامحدود است و تجارب ماه‌های گرم سال گذشته را نیز باید همواره مد نظر قرار دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار