کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۶۹ در وضعیت سالم است.
کد خبر: ۸۴۳۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹ 29 April 2020

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - دهم اردیبهشت ماه- با میانگین ۶۴ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز نیز با میانگین ۶۹ در وضعیت سالم است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۸۲، خیابان استانداری روی عدد ۵۷، بزرگراه خرازی روی عدد ۵۸، خیابان پروین روی عدد ۷۱، خیابان دانشگاه روی عدد ۶۶ و خیابان رودکی روی عدد ۵۶ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شهر مبارکه با میانگین ۷۲، کاشان و شاهین شهر با میانگین ۷۸ در وضعیت سالم و در نجف آباد با میانگین ۴۰ پاک است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار