کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۴۴ در وضعیت پاک قرار گرفت.
کد خبر: ۸۴۴۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵ 30 April 2020

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز پنجشنبه - یازدهم اردیبهشت ماه- با میانگین ۵۸ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز نیز با میانگین ۴۴ در وضعیت پاک است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۴۴، خیابان استانداری روی عدد ۲۱، بزرگراه خرازی روی عدد ۶۴، خیابان پروین روی عدد ۳۷ و خیابان دانشگاه روی عدد ۵۴ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شهر مبارکه با میانگین ۵۸، کاشان با میانگین ۹۰، شاهین شهر با میانگین ۸۵ و نجف آباد با میانگین ۶۵ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش اصفهان و شهرستان‌ها به دلیل نقص فنی در سیستم داده‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار