رییس هیات پزشکی ورزشی اصفهان گفت: کارشناسان(افسران) سلامت این هیات برای بررسی رعایت موازین بهداشتی و پیشگیرانه از شیوع احتمالی ویروس کرونا بر سر تمرینات تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان حاضر می‌شوند.
کد خبر: ۸۵۳۳۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳ 22 May 2020

احمد باقری مقدم افزود: افسران سلامت این هیات بر مبنای پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با بیماری کووید-۱۹ قبل و در زمان تمرینات تمامی موارد تاکیدی بهداشت و سلامت را تحت نظر خواهند داشت و بر اساس آن گزارش خواهند داد.

وی ادامه داد: تمامی آموزش‌های لازم به کارشناسان سلامت هیات اصفهان، از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی بصورت یکپارچه ارائه شده تا شاهد حفظ سلامتی اعضای تیم‌ها و در نهایت جلوگیری از شیوع ویروس در بین ورزشکاران باشیم.

به تاکید وی تمامی گزارش‌های افسران سلامت هیات، قابل پیگیری است و در صورت هرگونه تخلف حتی سبب توقف تمرینات تیم متخلف خواهد شد.

رییس هیات پزشکی ورزشی اصفهان با اشاره به ضرورت تمرینات تیم‌ها حداکثر تا ۹۰ دقیقه، تصریح کرد: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش در صورت عدم بروز مشکل خاص  از ۲۲ خردادماه قرار است مسابقات لیگ برتر فوتبال پیگیری شود.

باقری مقدم به فعالیت برخی از اماکن و رشته های ورزشی اشاره کرد و گفت: رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای آن دسته از رشته‌های ورزشی که مجوز فعالیتشان صادر شده شامل ضدعفونی مداوم فضای باشگاه‌ها بویژه سرویس‌های بهداشتی با مواد استاندارد ضروری و لازم است.

به گفته وی استفاده از ماسک، دستکش و دیگر وسایل بصورت یکبار مصرف هم لازم و عدم توجه به آن تخلف خواهد بود.

رییس هیات پزشکی ورزشی اصفهان تاکید کرد: هرگونه رعایت نشدن موازین و پروتکل‌های بهداشتی از سوی ورزشکار، از حیث قانونی و جرائم متوجه مدیر باشگاه است، بنابراین مسوولان باشگاه‌ها نظارت بر مجموعه را جزو اولویت خود قرار دهند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار