استاندار اصفهان:
استاندار اصفهان با اشاره به تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، گفت: مساجد اصفهان صرفا برای برپایی نماز بازگشایی می‌شود.
کد خبر: ۸۵۶۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹ 30 May 2020

به گزارش تابناک اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی روز شنبه در حاشیه حضور ویدئو کنفرانس خود در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد: این بازگشایی صرفا برای برپایی نماز است و ممنوعیت سایر برنامه‌ها از جمله برگزاری مراسم ترحیم و امثال آن در مساجد ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مردم ما باید تمهیدات زندگی با کرونا را رعایت کنند، ادامه داد: شرایط کنونی عادی نیست و شواهد و قرائن نشان می‌دهد این ویروس به راحتی دست از سر جامعه برنمی‌دارد.

استاندار اصفهان با اشاره به گزارش و ابراز نگرانی وزیر بهداشت از عادی تلقی شدن وضعیت توسط مردم، تاکید کرد: بر اساس این گزارش برخی استان‌ها به دلیل توجه به برخی آداب و رسوم برخی دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود و نگرانی‌هایی را در این مناطق بوجود آورده است.

وی اضافه کرد: البته استان اصفهان جزء این چند استان‌ها نیست ولی همه باید توجه داشته باشیم که سبک زندگی امروز ما باید از قبل متفاوت باشد و لذا حتی تجمعات خانوادگی نیز باید مبتنی بر رعایت نکات بهداشتی و اعمال برخی محرودیت‌ها باشد.

رضایی خاطر نشان کرد: مردم ما باید بدانند برخی امور مثل ممنوعیت دست دادن، اعمال محدودیت‌ها در معاشرت‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی جزء تکالیف انسانی، اخلاقی و حتی شرعی است زیرا مربوط به حفظ سلامتی و جان انسان‌ها است.

وی با اشاره به دیدگاه متخصصان پزشکی گفت: روند بیماری نشان داده است، این ویروس موتاسیون و تغییر شکل دارد و همین مساله موجب غیرقابل پیش بینی بودن شرایط آینده می‌شود و لذا باید با رعایت احتیاط فعالیت‌های روزمره را ادامه دهیم.

موتاسیون (Mutation) یک تغییر ژنتیکی است که صفات‌زیستی بعضی از افراد یک گونه را تغییر می‌دهد. به عبارت دقیق‌تر، جهش‌ها تغییراتی در توالی دی‌ان‌ای هستند و می‌توانند در هر ناحیه‌ای از دی‌ان‌ای رخ دهند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: از همین رو امروز با برخی از علائم این بیماری مواجه هستیم که با علائم گذشته مثل سرفه، گلودرد، سردرد و امثال آن متفاوت است و بنابر این مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید فعالیت‌های خود را پیگیری کنند و بدانند که بازگشایی‌ها به معنای منتفی شدن بیماری و عادی شدن شرایط نیست.

وی همچنین گفت: افزایش ساعات کارمجمتع‌های تجاری از دیگر مصوبات جلسه امروز ستاد ملی بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار