رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه احتمال آزمون و خطا در کشف واکسن کرونا وجود دارد گفت: تاکنون داروی موثری برای مقابله با کرونا پیدا نشده و تاثیر هیچکدام از داروهای موجود هم ثابت نشده است.
کد خبر: ۸۷۹۳۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴ 24 July 2020

کمال‌حیدری روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی اصفهان اظهار داشت: وضعیت شیوع کرونا تا سال آینده ادامه دارد هرچند اکنون اصفهان در وضعیت خوب بیماری قرار دارد اما بحران اصلی فصل پاییز است و احتمال افزایش سه تا چهار برابری تعداد بیماران وجود دارد و البته سازمان بهداشت جهانی پیش بینی افزایش ۱۰ برابری تعداد بیماران را دارد.

وی تاکید کرد: هر هفته بیش از پنج میلیارد تومان برای تهیه لباس، ماسک و دستکش پرسنل بیمارستان‌های این استان هزینه می‌شود و لازم است مردم همانند دوران دفاع مقدس که با اهدا لباس و تجهیزات به جبهه‌ها و خط مقدم کمک می‌کردند ما را در این راه کمک و یاری کنند.

حیدری با اشاره به اینکه امروز و در شرایط سخت تحریم هم به حمایت‌ها و کمک‌های مردمی نیاز داریم ادامه داد: با کمک و یاری مردم و خیران توانستیم مرحله اول این بیماری را به خوبی پشت سر بگذاریم و جهان از این کار بزرگ ایران متحیر شد.

رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: هم اکنون هشت هزار نفر پرسنل و کادر درمان بصورت شبانه روزی مشغول خدمت به بیماران هستند.

حیدری بیان کرد:کرونا از نوع ویروس آنفلوآنزاست و در فصل سرد افزایش پیدا می کند و کار را برای ما مشکلتر خواهد کرد و در صورتیکه یک سری رفتارها در زندگی ما نهادینه نشود با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه احتمال آزمون و خطا در کشف واکسن کرونا وجود دارد گفت: تاکنون داروی موثری برای مقابله با کرونا پیدا نشده و تاثیر هیچکدام از داروهای موجود هم ثابت نشده است.

رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه این بیماری برای اولین بار در جهان شیوع یافته همه

نظام‌های بهداشتی جهان در حال تلاش برای کشف داروی موثری برای مقابله با ویروس کرونا هستند.

وی اظهار داشت: همه دنیا تصور داشتند که شدت ویروس کرونا با افزایش گرمای هوا کاهش پیدا کند اما با شیوع آن در مناطق گرمسیر همه معادلات به هم ریخت.

به گفته وی این ویروس هم اکنون بیش از ۱۷ میلیون نفر را در کل دنیا درگیر کرده و تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از آن روز به روز در حال افزایش است.

حیدری با بیان اینکه کادر درمان استان اصفهان از پنج ماه گذشته تاکنون با این ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند و مجبورند که در این گرمای هوا لباس های مخصوص بپوشند خاطرنشان کرد: هر روز بر تعداد بیماران افزوده می شود و بسیاری از بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران در بخش آی سی یو با مشکل مواجه هستند.

رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: کد رهگیری که مشاغل مختلف برای شروع فعالیت خود دریافت می کنند بمنزله تعهد اخلاقی برای رعایت و پایبندی به پروتکل های بهداشتی است، اما برخی افراد فقط آنها را تهیه و بر دیوار فروشگاه خود نصب کرده‌ و توجهی به رعایت موارد بهداشتی ندارند.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی سلامت مردم را تضمین می کند اضافه کرد: مردم فهیم استان اصفهان سرآمد رعایت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کشور هستند.

حیدری گفت: پرسنل بهداشتی در استان و کشور بیش از پنج ماه است که بصورت شبانه روزی مشغول فعالیت هستند و فشار زیادی را تحمل می‌کنند پیش بینی می‌شود که تا آخر سال و حتی سال آینده هم این مشکل وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت کمک های و حمایت مردمی از پرسنل و کادر درمان استان گفت: نذورات و کمک های مومنانه را در روزهای آینده در پیش داریم که لازم است مردم به این موارد هم توجه ویژه داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار