مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: با خرید دو دستگاه دیزل ژانراتور، برق اضطراری ایستگاه پمپاژ چشمه لنگان و ایستگاه پمپاژ شماره دو آبرسانی به فریدونشهر، تامین شد.
کد خبر: ۸۸۹۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴ 19 August 2020

هاشم امینی بیان کرد: با برداشت 72 لیتر آب در ثانیه از چشمه لنگان از طریق 28کیلومتر خط انتقال و با استفاده از ۳ ایستگاه پمپاژ، آب آشامیدنی فریدون‌شهر و روستاهای مجاور آن تأمین می شود و با برداشت بیش از 600 لیتر درثانیه از چشمه لنگان بخشی از آب رودخانه زاینده رود تامین می گردد.
وی تجهیز چشمه لنگان را به مولد برق اضطراری ضروری دانست و بیان داشت: چشمه لنگان تنها منبع تامین کننده آب شرب بیش از 26 هزار نفر جمعیت شهرستان فریدونشهر می باشد، این در حالیست که این شهرستان واقع در زاگرس مرکزی، دارای آب و هوایی سرد و برفی است، بطوریکه حداقل 8 ماه در سال شاهد بارش باران و برف می باشیم و کوهستانی بودن این منطقه رفع هر گونه حادثه را در زمان بارش سنگین برف، بسیار دشوار می کند و براین اساس تامین پایدار برق چشمه لنگان بسیار ضروری به نظر می رسد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان به قطع شدن برق تاسیسات چشمه لنگان در سال 90 اشاره کرد و تصریح نمود: در سال 90 به دنبال بارش شدید برف، برق تاسیسات چشمه لنگان قطع شد و در نتیجه ی آن آب شرب فریدونشهر به مدت یک هفته قطع گردید که این امر مشکلاتی برای مردم و مراکز درمانی و خدماتی ایجاد نمود.
مهندس هاشم امینی شبکه توزیع آب فریدونشهر و برف انبار را 120 کیلومتر اعلام کرد و اظهارداشت: 296 کیلومتر طول خطوط انتقال و شبکه توزیع روستاها در این شهرستان می باشد و برای کاهش هدر رفت23 درصدی آب در این منطقه، نیاز به اصلاح شبکه فرسوده آب است.
لازم به توضیح است که چشمه لنگان به عنوان یکی از منابع تامین کننده زاینده رود، چشمه ای دائمی و پر آب، در 17 کیلومتری جنوب غربی فریدونشهر در غرب استان اصفهان است که آب آن توسط تونل به دره ای در ورودی شهر فریدونشهر هدایت شده و مسیری حدودا 40 کیلومتری را تا الحاق به زاینده رود می پیماید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار