در دوازدهمین برنامه "هر یکشنبه یک افتتاح" انجام گرفت
در دوازدهمین برنامه "هر یکشنبه، یک افتتاح" سه پروژه خدماتی، عمرانی، فرهنگی در منطقه دوازده، با هزینه ای بالغ بر ۲۸۲ میلیارد ریال آغاز و یا بهره برداری شد.
کد خبر: ۹۰۱۵۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸ 20 September 2020

به گزارش تابناک به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، بهره برداری از مجموعه فرهنگی ورزشی دکتر مظاهری و ورزشگاه سپاهان در محله امین آباد و آغاز عملیات اجرایی باند شمالی خیابان امیرکبیر سوم از جمله پروژه های این منطقه بود.
در محله امین آباد پروژه خانه ورزش امین‌ آباد در زمینی به مساحت ۳۲۵ مترمربع با زیربنای ۷۰۰ مترمربع با اعتباری افزون بر ۱۳ میلیارد ریال در دو طبقه شامل دو سالن ورزشی، رختکن، اتاق پزشک و مربی احداث شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت.
باند شمالی خیابان مهدیه از دیگر پروژه‌ های این منطقه بود، هزینه اجرای این پروژه به طول ۳۸۰ مترمربع، ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال، هزینه تملک آن ۶۸ میلیارد ریال و مبلغ کل آن ۷۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال است.
در محله مهدیه به منظور افزایش سرانه ورزشی، پروژه مجموعه فرهنگی ورزشی دکتر مظاهری در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۰۰ مترمربع با زیربنای ۸۸۰ مترمربع و محوطه سبز ۴۱۵ مترمربع در دو طبقه احداث شده است که شامل سالن ورزشی، سالن بازی کودکان، رختکن، سالن اجتماعات و کتابخانه، سه کلاس آموزشی و دو کارگاه آموزشی و اتاق مشاور است.
مجموعه فرهنگی ورزشی دکتر مظاهری با اعتبار ۴۷ میلیارد ریال به بهره ‌برداری رسید که از این میزان ۲۲ میلیارد ریال برای اجرا و ۲۵ میلیارد ریال برای تملک این پروژه در نظر گرفته شده است.
*آغاز عملیات اجرایی چهار خیابان در منطقه ۱۲
امروز کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی چهار خیابان در منطقه ۱۲ با اعتبار ۱۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز با حضور شهردار اصفهان انجام شد که از جمله این پروژه‌ ها آغاز عملیات اجرایی باند شمالی خیابان امیرکبیر سوم به طول سه هزار مترمربع و ۶۹ میلیارد ریال هزینه اجرا، خیابان‌ سازی اتصال شهرک مهدیه به خیابان مینو که دسترسی شهرک مهدیه به خیابان‌های عاشق آباد و بهارستان را ایجاد خواهد کرد، آغاز عملیات اجرایی خیابان ‌سازی محور عاشق ‌آباد به شهرک امیرکبیر به طول یک هزار مترمربع با هزینه اجرایی ۱۱ میلیارد ریال بود.
برای اجرای پروژه خیابان ‌سازی خیابان فیروزه واقع در شهرک نگین با طول ۴۵۰ مترمربع نیز ۱۲ میلیارد ریال اعتبار پیش ‌بینی شده است.
فراتر از شعارها عمل کردیم
قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در این آیین اظهار کرد: بسیار خوشحالم که ظرف سه ماه دو مجموعه فرهنگی به نام دو استاد به نام های مجموعه فرهنگی دکتر کتابی و مجموعه فرهنگی ورزشی دکتر مظاهری که هر دو از اساتید برجسته اصفهان و کشور هستند در منطقه 12 به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه دکتر مظاهری، اصفهان شناس، شاعر، ادیب، معلمی توانا و توانمند، انسانی اخلاق مدار و استادی فرهیخته با تربیت شاگردان متعدد است، تصریح کرد: امروز در یک منطقه، دو مجموعه فرهنگی به نام دو استاد وجود دارد که هر کدام افتخار اصفهان هستند، در این مجموعه ها قرار است افکار پرورش یابد که خود از بهترین اقدامات است.
شهردار اصفهان ادامه داد: در نقاط کمتر برخوردار منطقه 12 دو مجموعه فرهنگی ایجاد شده است، زمانی که در این مجموعه ها کودکان معصوم، زنان علاقمند به آموختن و معلمین با انگیزه برای پرورش جوانان را مشاهده می کنیم جای خوشحالی دارد و به همین دلیل از اعضای شورای شهر که در بودجه ها ساخت این مراکز فرهنگی را تصویب کرده و همچنین مدیر منطقه 12 که عملیات احداث آن را بر عهده داشت تشکر می کنم.
وی اضافه کرد: علاوه بر افتتاح پروژه های فرهنگی در منطقه 12، طی سه ماه گذشته چندین خیابان نیز کلنگ زنی شد، خیابان آرمان واقع در ملک شهر قرار بود طی مدت زمان سه ماه به بهره برداری برسد که هم اکنون این اتفاق رقم خورده است اما به دلیل اینکه آزادسازی یکی از خانه ها دیر انجام شده نقطه اتصال مفتح به این خیابان همچنان باقی مانده است که طی چند روز آینده این نقطه نیز پایان می یابد.
نوروزی با بیان اینکه شعار "هر یکشنبه یک افتتاح" هر هفته با قدرت ادامه یافته و تا پایان سال نیز ادامه دارد، تاکید کرد: در این یکشنبه ها فراتر از شعاری که دادیم عمل کرده ایم و در هر یکشنبه بیش از چند افتتاح و کلنگ زنی در مناطق داریم.
وی از افتتاحیه های بزرگ و ملی با حضور مقامات کشوری در آینده نزدیک خبر داد و افزود: نمایشگاه بین المللی، افتتاح رسمی جاده فرزانگان، افتتاح رسمی پل آفتاب، افتتاح سالن بزرگ گلستان شهدا و در آینده کمی دورتر افتتاح سالن مرکز همایش های بین المللی، بخشی از اقداماتی است که به ثمر نشسته است و با سرعت راه خود را طی می کند تا به روز بهره برداری برسد.
282 میلیارد ریال پروژه در منطقه 12
مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان نیز در این آیین با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژه های منطقه 12 هستیم، اظهار کرد: در خردادماه امسال یکسری افتتاحیه برگزار شد و امروز نیز که در پایان فصل تابستان قرار داریم به طور مجدد چند افتتاحیه و کلنگ زنی دیگر انجام شد.
علی باقری تصریح کرد: خانه ورزش امین آباد در دو طبقه در محله امین آباد ساخته شد و امروز رسما مورد بهره برداری قرار گرفت، همچنین فرهنگسرای مظاهری یکی دیگر از پروژه های بود که امروز افتتاح شد. در کنار این مجموعه ها عملیات اجرایی چهار خیابان از امروز آغاز می شود که یکی از این خیابان ها از جلوی فرهنگسرای دکتر مظاهری به طول 200 متر عبور می کند و شهرک مهدیه را به خیابان مینو متصل می کند.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از این پروژه ها باند شمالی خیابان امیرکبیر به طول سه هزار متر است که وضعیت آسفالت و زیرسازی آن در شرایط مطلوبی قرار ندارد که عملیات اجرایی این خیابان نیز با اعتبار 6 میلیارد و 900 میلیون تومان آغاز می شود.
مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان از آغاز عملیات اجرایی خیابان اتصال محله عاشق آباد به شهرک امیرکبیر به طول هزار متر خبر داد و افزود: خیابان فیروزه در شهرک نگین به طول 450 متر نیز از دیگر پروژه هایی است که امروز عملیات عمرانی آن آغاز می شود.
وی ضمن گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس، تاکید کرد: برای پروژه هایی که به بهره برداری رسید و یا کلنگ آن امروز زده شد جمعا مبلغ 282 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که آنها را به مردم منطقه و مردم شهیدپرور اصفهان تقدیم می کنیم.
در پایان این مراسم شهردار اصفهان، رییس شورای شهر و مدیران شهری از خانواده استاد مرحوم دکتر جمشید مظاهری، اصفهان شناس و ادیب فقید تجلیل به عمل آوردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار