رئیس دانشگاه اصفهان گفت: دانشجویان عزیزی از دانشگاه اصفهان را در دفاع مقدس از دست دادیم و در ازای آن، افرادی بودند و هستند که از جنگ آموختند و دانشگاه را به جبهه دیگری تبدیل کردند.
کد خبر: ۹۰۲۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵ 22 September 2020

 مراسم آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بعد از ظهر امروز سه‌شنبه اول مهرماه در گلزار شهدای گمنام دانشگاه اصفهان برگزار شد‌.

رئیس دانشگاه اصفهان در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مصادف شدن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی اتفاق مبارکی است. 

هوشنگ طالبی افزود: اگر امروز دانشگاه‌ها به فعالیت‌های معمول خود ادامه می‌دهند از جمله دستاوردهای بسیار پرارزش دفاع مقدس است. انسان‌های بزرگی را در هشت سال دفاع مقدس از دست دادیم که ارزش هر کدام به اندازه یک ملت بود و در مقابل یک سانتی‌متر از خاک کشورمان و همین‌طور ارزش‌ها و انقلاب خود را از دست ندادیم.

وی ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس شهدایی را از دست دادیم که هر کدام می‌توانستند در آینده کشور تحول ایجاد کنند و موثر باشند.

رئیس دانشگاه اصفهان گفت: تک تک شهدا گوهرهای نابی بودند که با خون خود آرامش ما را تضمین کردند. آن زمان نیز کشور ما در یک طرف قرار داشت و تمام دنیا در طرف دیگر ایستاده بود و کشورهای مختلفی به صدام حسین کمک کردند و تحریم‌های فراوانی به کشور ما تحمیل کردند و ما در جنگی نابرابر و با دست خالی از کشور خود دفاع کردیم.

وی بیان کرد: دشمنان ملت ایران تمام تسهیلات را برای دولت بعثی فراهم کردند و امروز هم این موضوع به نوع دیگری تکرار می‌شود. شهدا به ما آموختند که می‌توان با دست خالی مقاومت کرد.

طالبی تصریح کرد: دانشجویان عزیزی از دانشگاه اصفهان را در دفاع مقدس از دست دادیم و در ازای آن افرادی بودند و هستند که از جنگ آموختند و دانشگاه را به جبهه دیگری تبدیل کردند. امروز نیز افتخار داریم که در دانشگاه اصفهان از حریم شرافت، دین و ارزش‌های نظام دفاع می‌کنیم.

وی اضافه کرد: اگر امروز جایگاه علمی در دنیا داریم، با دست خالی این جایگاه را کسب کرده‌ایم چون امکانات ما قابل مقایسه با دیگر کشورها نیست، بنابراین میان آن جبهه و جبهه علمی شکافی نمی‌بینم.

رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه آن رشادت‌ها حاصل ایمان، ایثار، عشق به وطن و مسئولیت‌پذیری رزمندگان و شهدا بود خاطرنشان کرد: امروز دانشجویان در جبهه علم همان رشادت‌ها را تکرار می‌کنند و در خدمت کشور خود هستند.

وی اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب همواره با تحریم روبه‌رو بوده‌ایم اما دو سال است که با تحریم‌های جدید می‌جنگیم و با این وجود دستاورهای علمی فراوانی کسب کرده‌ایم. اگر معتقدیم به واسطه مردم در جبهه جنگ با دشمن بعثی پیروز شدیم امروز نیز همین مردم در قالب دانشجو و عضو هیئت‌ علمی در جبهه علم پیروز می‌شوند.

وی تاکید کرد که میان بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و دانشگاه فاصله‌ای نیست و همه باید در جبهه حق برابر باطل ایستادگی کنیم.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار