مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان اصفهان با بیان اینکه سهام این شرکت به زودی در بازار دوم بورس قابلیت معامله می‌یابد، از احتمال بازدهی حداقل ۴۰ درصدی سهام این شرکت در بازه زمانی ۶ تا ۹ ماه خبر داد.
کد خبر: ۹۰۳۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲ 24 September 2020

سید حسین موسیان درباره وضعیت پذیرش شرکت سرمایه‌گذاری استان اصفهان در بورس اظهار کرد: شرکت سرمایه‌گذاری استان در تاریخ چهارم شهریورماه سال جاری در هیأت پذیرش شرکت بورس، پذیرفته شده و مراحل درج نماد نیز با موفقیت صورت گرفت است. در این مرحله با توجه به قوانین سازمان بورس، نماد این شرکت به صلاحدید ناظر بازار، در بازار دوم بورس و به روش بازگشایی نماد، آماده معامله خواهد شد.

وی افزود: به مالکان سهام عدالت اصفهانی که روش غیر مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند و اکنون سهامدار این شرکت محسوب می‌شوند، با توجه به میزان تخصیصی بدوی سهام عدالت، سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی اصفهان تعلق می‌گیرد. این مقدار برای آن دسته از افرادی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند حدود ۲۵۰ هزار سهم خواهد بود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان اصفهان گفت: از آنجا که این شرکت سهامدار عمده نداشته و در عوض بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار سهامدار خرد دارد، قیمت هر سهم این شرکت در روز بازگشایی مشخص خواهد شد. در این تعیین قیمت، پایه قیمت‌گذاری هر سهم، قیمت اسمی آن (یک هزار ریال معادل ۱۰۰ تومان) خواهد بود.

موسویان اضافه کرد: پس از بازگشایی و تعیین قیمت اولیه، دامنه نوسان پنج درصدی برای سهم تعیین می‌شود. بر اساس تجربه‌های قبلی، به نظر می‌رسد، هر سهم این شرکت در روز بازگشایی قیمتی حوالی ۱۴۰ تومان اختیار کند.

وی درباره بازارگردانی سهام این شرکت نیز اظهار کرد: به دلیل نقدینگی بالای مورد نیاز برای بازارگردانی سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، اختیارات این فعالیت بر اساس مصوبات شورای عالی بورس به صندوق توسعه بازار محول شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان اصفهان خاطرنشان کرد: از این پس همه خدمات سهامداری برای سهامداران شرکت سپرده‌گذاری استانی اصفهان از طریق بخش امور سهام این شرکت انجام خواهد شد.

منبع: ایمنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار