جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان، از افزایش ۲۰۰ درصدی کشف کالاهای احتکاری در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
کد خبر: ۹۰۳۲۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸ 25 September 2020

به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس، محمدرضا هاشمی‌فر اظهار داشت: عده‌ای سودجو و فرصت‌طلب با سوءاستفاده از شرایط اقتصادی کشور و نوسانات به وجود آمده در قیمت کالاها برای تامین منافع خود اقدام به نگهداری و احتکار کالاهای اساسی و مورد احتیاج مردم در انبارها و حتی منازل مسکونی خود می‌کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه پلیس با جدیت و قاطعیت تمام این گونه فعالیت‌های غیرقانونی را رصد کرده و با متخلفان برخورد می‌کند، اظهار داشت: در همین راستا ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشراف اطلاعاتی و رصد هوشمندانه موفق شدند یک باب منزل مسکونی که به محل دپوی کالاهای اساسی مردم تبدیل شده بود مورد شناسایی قرار دهند.

وی اظهار داشت: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم و شناسایی محل دقیق دپوی کالاها، طی هماهنگی با مقام قضائی به همراه کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت از این مکان بازدید کردند که در نتیجه تعداد زیادی از لوازم خانگی کشف شد.

 هاشمی‌فر گفت: با بررسی‌های دقیق صورت گرفته توسط کارشناسان، احتکار بودن کالاهای مذکور محرز و مشخص شد محتکران قصد داشتند تا این کالاها را پس از افزایش قیمت در بازار به فروش برسانند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه برابر برآوردهای اولیه صورت گرفته توسط کارشناسان مربوطه ارزش کالاهای احتکاری مکشوفه ۱۰۰ میلیارد ریال است گفت: در این خصوص ۲ نفر دستگیر و برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی در ادامه از افزایش ۲۰۰ درصدی کشف کالاهای احتکاری در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: به کسانی که با فعالیت در این حوزه باعث اخلال در روند عادی بازار شده و باعث مشکلاتی در زندگی مردم می‌شوند هشدار می‌دهیم که هرچه زودتر در رفتار خود تجدیدنظر کنند چون در غیر این صورت با برخورد سخت و قاطع  پلیس مواجه خواهند شد.

هاشمی‌فر یک توصیه هم به شهروندان کرد و گفت: از مردم هم انتظار داریم که همانند همیشه ارتباط و همکاری تنگاتنگ خود با مجموعه خادمان خود در نیروی انتظامی را ادامه داده و هرگونه فعالیت مشکوک در زمینه نگهداری و دپوی کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه را از طریق شماره تلفن مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع‌رسانی کنند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار