مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری اصفهان اعلام کرد:
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان با اعلام این مطلب گفت: در سال جاری حدود 70 پروژه با اعتباری بالغ بر 260 میلیارد ریال در حوزه معاونت شبکه و مرکز داده این سازمان شامل مرکز داده، سخت افزار و تجهیزات، شبکه، همچنین تعمیر و نگهداری پروژه‌های این حوزه، در دستور کار سازمان فاوا قرار گرفته است.
کد خبر: ۹۰۳۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶ 26 September 2020

سیدحمیدرضا ابطحی افزود: از این میان حدود 40 پروژه مربوط به توسعه زیرساخت های فاوا شهرداری و مابقی با بیش از 65 میلیارد ریال اعتبار در حوزه تعمیر و نگهداری آن قرار دارد.
ابطحی با اشاره به دیگر پروژه های اجرا شده این سازمان در سال گذشته تصریح کرد: در سال 98 نیز بالغ بر 160 میلیارد ریال اعتبار جهت پروژه های توسعه و نگهداری زیرساخت های فاوا شهرداری صرف شده است که بدون انجام این مهم، ارائه خدمات شهرداری بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات با مشکل مواجه می شد.
وی اضافه کرد: تامین، راه‌اندازی و بهره برداری از سیستم های متمرکز ذخیره سازی جدید به منظور افزایش ظرفیت ذخیره سازی مرکز داده، تامین سوییچ های مناطق و ساختمان‌های شهرداری جهت افزایش ظرفیت مراکز مورد نیاز، اتصال ساختمان های مورد تقاضای شهرداری به شبکه فیبرنوری و برقراری مجدد ارتباط فیبرنوری تعدادی از تقاطع های آسیب دیده در حوادث آبان ماه 98 از اقدامات انجام شده در سال گذشته بوده است.
ابطحی ادامه داد: در سال گذشته همچنین طراحی و نظارت کانال سازی فیبرنوری خیابان چهار باغ عباسی، پل روگذر نقش جهان تا میدان میوه و تره‌بار و عملیات کانال سازی فیبرنوری ادامه خیابان فرزانگان تا بزرگراه شهید اردستانی انجام و پروژه های راه‌اندازی و بهره برداری اتصال برق شبکه داخلی تجهیزات و چاه ارت فیبر نوری باکس 72 نقطه ترافیکی و اجرا و بهره برداری زیرساخت شبکه داخلی فیبرنوری میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری اصفهان(فاز اول) نیز اجرا شد.
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری اصفهان در ادامه دیگر پروژه های اجرا شده حوزه معاونت شبکه و مرکز داده این سازمان را بر شمرد و گفت: طراحی، اجرا، نصب و راه اندازی سیستم برق اضطراری، سامانه های نظارت تصویری و شبکه داخلی ساختمان های شهرداری در مراکز مورد تقاضا و اتصال آن به شبکه شهرداری اصفهان نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته سازمان فاوا در سال 98 بوده است.
وی با تاکید بر نظارت سالانه بر اجرای شبکه اختصاصی فیبرنوری و تقاطع ها جهت توسعه این شبکه اظهار کرد: از جمله فعالیت‌های موثر این سازمان در سال 98 پشتیبانی بی‌وقفه از ارتباط 120ساختمان شهرداری، شبکه فیبر نوری اختصاصی به طول 360 کیلومتر(کابل) ، شبکه داخلی شهرداری شامل 100 ساختمان، لینک بی سیم به تعداد 103عدد، تقاطع های سطح شهر به تعداد 150 نقطه و همچنین تاسیسات، تجهیزات و سرورهای مجموعه شهرداری و مرکز داده بوده که باعث شده فعالیت های شهرداری بدون ایجاد وقفه ادامه یابد.
ابطحی در پایان با بیان اینکه نگهداری و پشتیبانی بیش از 8000 تجهیز سخت افراری در مجموعه شهرداری نیز در حوزه خدمات رسانی این سازمان قرار دارد گفت: این تجهیزات شامل تجهیزات ناوبری AVL، نمایشگرهای دیواری مرکز کنترل، دستگاهای حضور و غیاب، اسکنرهای حرفه ای و معمولی، یو‍ پی اس ها، رایانه ها، چاپگرها و دوربین های نظارت تصویری است که در این زمینه فقط در سال 98 بیش از 4400 عدد درخواست رفع اشکال تجهیزات سخت افزاری از سوی همکاران شهرداری به این سازمان اعلام و رفع اشکال شده است.
وی ابراز امیدرواری کرد تا با اجرای پروژه های پیش بینی شده و عبور از بحران نوسانات نرخ ارز در تامین تجهیزات مورد نیاز، بتوان در سال 99 در جهت توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات وارتباطات در شهرداری و ارتقاء بستر خدمات رسانی سریع و بهنگام به شهروندان گام های ارزنده تری برداشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار