رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان گفت: با توجه به اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و مصوبه شورای تامین شهرستان مراسم سنتی مذهبی قالیشویان امسال برگزار نخواهد شد.
کد خبر: ۹۰۴۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱ 28 September 2020

به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مسلم محمودزاده در خصوص برنامه‌های اوقاف شهرستان کاشان در برگزاری مراسم‌های ماه صفر اظهار کرد: بحران شیوع کرونا در استان اصفهان و به ویژه شهرستان کاشان تشدید شده و از این رو همه اقدامات مطابق با مصوبات ستاد مقابله با کرونا انجام می‌شود.
وی افزود: از این رو به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین اعلام شورای تامین شهرستان کاشان سال جاری مراسم قالیشویان برگزار نخواهد شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان اضافه کرد: بر این اساس با توجه به هماهنگی انجام شده با ستاد برگزاری مراسم قالیشویان و برگزاری جلسات متعدد صرفا دو شب مراسم عزاداری مختصر در صحن مطهر عامر بن ناصر فینی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: باید توجه داشت که درب صحن‌های مطهر در روزهای پنج شنبه و جمعه دهم و یازدهم مهرماه به روی زائران بسته خواهد بود و صرفا در شامگاه پنج شنبه برای برگزاری نماز و عزاداری اعلام شده باز و مجددا بسته خواهد شد.
محمود زاده گفت: از این رو از همه عزاداران درخواست داریم به منظور رعایت هر چه بهتر دستورالعمل ها همکاری لازم با عوامل اجرایی آستان مقدس و ستاد قالیشویان را داشته باشند.
وی اضافه کرد: عزاداری اعلام شده چهارشنبه شب و پنج شنبه شب همزمان با نماز مغرب و عشا خواهد بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار