نیمه نخست امسال ۷۵ هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال درآمد حاصل از فروش محصول برای شرکت ذوب آهن اصفهان محقق شده است.
کد خبر: ۹۰۸۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲ 12 October 2020

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان گفت: طبق گزارشات ارسالی در سامانه کدال، این شرکت موفق به تحقق این میزان درآمد در امسال شده است که با این روند مناسب «ذوب» به طور قطعی در سال جاری از زیان انباشته خارج و موفق به توزیع سود در سال جاری خواهد شد.
منصور یزدی زاده افزود: در این صورت شرایط شرکت برای ارتقا از بازار فرابورس به بازار بورس نیز در سال آینده فراهم خواهد شد و به طور قطع با تحقق این موفقیت حمایت از سهام این شرکت هم با عنایت به تاثیر سهم بر شاخص کل افزایش خواهد یافت.
وی گفت: در حال حاضر صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه نیز با انتشار ۴۰ میلیون اوراق تبعی شرکت ذوب آهن اصفهان با قیمت اعمال هفت هزارو ۳۳۰ ریال در ۲۴ اسفندماه امسال دورنمای مثبت این شرکت را به بازار سرمایه انعکاس داده، اما با جو روانی نامطلوبی که بر بازار سرمایه حاکم شده است، سهامداران در حال فروش دارایی خود به زیر ارزش ذاتی سهم هستند که قطعا به زیان آن‌ها منجر خواهد شد.
منصور یزدی زاده همچنین از افزایش سرمایه این شرکت به زودی خبر داد و گفت: این شرکت در حال تدارک افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران است که در حال حاضر در مرحله بررسی حسابرس و بازرس قانونی شرکت است و به زودی نهایی و در سامانه کدال افشا می‌شود و پس از آن نیز دریافت مجوز سازمان بورس و برگزاری مجمع اقدام خواهد شد که تحقق این موضوع نیز به بهبود ساختار مالی شرکت و همچنین تامین سرمایه در گردش مورد نیاز جهت افزایش تولید در سال آینده کمک خواهد کرد.
مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان تاسیس صندوق بازارگردانی اختصاصی را از دیگر اقدامات موثر این شرکت دانست و گفت: موافقت اصولی تاسیس صندوق بازارگردانی ذوب آهن اصفهان از سازمان بورس نیز دریافت شده و برنامه شرکت تقویت منابع مالی این صندوق برای حمایت از سهام شرکت ذوب آهن است.
منصور یزدی زاده افزود: همچنین مذاکراتی با سهامداران عمده شرکت شده تا آن‌ها نیز با بازارگردانی سهام به ایجاد ثبات و تعادل در معاملات سهام شرکت در بازار سرمایه کمک کنند.
وی همچنین از احتمال ورود ذوب آهن برای خرید سهام خزانه خبر داد و افزود: با توجه به دستورالعمل اجرایی سهام خزانه مبنی براینکه ناشر از زمان تصویب قطعی افزایش سرمایه تا پایان مهلت پذیره نویسی نمی‌تواند هیچ گونه سهام خزانه‌ای نزد خود نگهداری کند، پس از افزایش سرمایه، در خصوص ظرفیت‌های ناشی از سهام خزانه هم تصمیم گیری خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار