شهردار فلورانس ایتالیا با تبریک به برگزاری سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: این جشنواره که به کودکان و نوجوانان اختصاص دارد فرصتی برای از سر گرفتن روابط دوستانه و همکاری میان ۲ شهر تاریخی فلورانس و اصفهان را فراهم می‌سازد.
کد خبر: ۹۱۱۰۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶ 21 October 2020

به گزارش تابناک به نقل از ستاد اطلاع رسانی این جشنواره " داریو ناردِلا" در این پیام تبریک آورده است: سابقه‌ روابط بین‌المللی ما براساس یک مسیر مشترک و تشابهات فراوان شکل گرفته و تقویت شد و هر ۲ شهر خواهرخوانده ما دارای مراکز مهم فرهنگی و برخوردار از آموزش و دانشگاه‌های با قدمت هستند.

وی ادامه داد: هر ۲ شهر اصفهان و فلورانس گذشته‌ای درخشان دارند که این مزیت مانند هر مزیت دیگری این مسئولیت را به همراه دارد که  باید برای ساختن حال و آیندهای بهتر سخت تلاش کنیم.

شهردار شهر فلورانس ایتالیا یادآور شد: در سایه توجه زیاد به جوانان و نوآوری و توسعه اقتصادی و اجتماعی، هر دو شهر ما در حوزه سیاست‌های فرهنگی و میراثی که دارایی و سرمایه نسل آینده ما محسوب می‌شوند، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.  

ناردِلا گفت: ما مسئولیم تا میراثمان را با یک سرمایه‌گذاری پربار برای نسل آینده و معیارهای زندگی بهتر برای جوامع‌مان به آیندگان منتقل کنیم، بنابراین، اطمینان دارم که سینما و جشنواره‌های فیلم می‌توانند وسیله‌ای موثر و قدرتمند در روایت‌گری برای اهداف اجتماعی و غنای فرهنگی به ویژه برای نسل جوان محسوب شوند.

وی افزود: امسال، به دلیل شیوع ویروس کرونا، این جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌شود،  از این رو به برگزارکنندگان آن به خاطر تعهد و تلاششان برای برپا داشتن این جشنواره که در آن تعداد بسیار زیادی از فیلم‌های کوتاه و پویانمایی از سراسر جهان به نمایش گذاشته خواهد شد و روزانه کارگاه‌ها، همایش‌ها و سخنرانی‌هایی توسط هنرمندان و فیلمسازان نامور ایرانی و جهانی برگزار خواهد شد تبریک می‌گویم.  

شهردار شهر فلورانس ایتالیا ادامه داد: تمرکز و هدف این جشنواره بین‌المللی فیلم نزدیک کردن کودکان و نوجوانان به فرهنگ، هنر، ارزش‌های قومی، تقویت عزت‌نفس، مسئولیت اجتماعی، اهمیت دادن به طبیعت و همچنین آگاهی‌افزایی در خصوص مشکلاتی است که نسل جوان در آینده با آن مواجه خواهند بود.

وی می افزاید : مایلم خاطرنشان کنم که در این دوران همه‌گیری، بیشترین صدمات فیزیکی و تحصیلی متوجه کودکان خواهد بود و اطمینان دارم که این جشنواره تنها یک موفقیت فردی نیست بلکه فرصتی برای سرگرمی و فرار از این دوران حساس است.

ناردلا تصریح کرد: برای فراهم آوردن این فرصت از طرف شهر فلورانس برای تجدید روابطمان از شما سپاسگزار، و معتقدم که سیاست‌های فرهنگی مقدمات صلح و ثبات هستند و گفتمان میان شهرها و دولت‌های محلی قطعا موثرترین راه برای دستیابی به این اهداف است.

پیش از این نیز دیگر شهرداران شهرهای خواهرخوانده اصفهان پیام‌های خود را برای سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان ارسال کرده بودند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار